آمار واقعی جانباختگان کرونا ۳ برابر بیشتر از میزان اعلام شده است

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد آمار واقعی جانباختگان کرونا در جهان به احتمال بسیار زیاد ۳ برابر بیشتر از آمار رسمی است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد آمار واقعی جانباختگان کرونا در جهان به احتمال بسیار زیاد ۳ برابر بیشتر از آمار رسمی است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد آمار واقعی مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا ممکن است دو تا سه برابر بیشتر از آمار رسمی باشد، زیرا بسیاری از کشورها برای تخمین و گزارش صحیح تعداد تلفات با چالش روبه‌رو هستند.

سازمان جهانی بهداشت در ارزیابی سالانه خود اعلام کرد از زمان شیوع، ویروس جدید کرونا، بیش از ۱۵۳ میلیون نفر را آلوده کرده و باعث مرگ بیش از ۳.۲ میلیون نفر در سطح جهان شده است که این میزان خسارت به بشریت است که احتمالا کمتر گزارش شده و ممکن است چندین برابر باشد.

آمار رسمی مرگ و میر در جهان در سال ۲۰۲۰، ۱.۸ میلیون نفر اعلام شد، در حالی که WHO تخمین زد که حداقل سه میلیون نفر بر اثر ویروس جان خود را از دست داده‌اند، یعنی ۱/۲ میلیون نفر کمتر از آمار واقعی اعلام شده است.

WHO گفت تفاوت بین تعداد رسمی و واقعی ممکن است مشکلات بیشتری را برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار ایجاد کند.

این سازمان همچنین اعلام کرد تقریبا نیمی از جانباختگان جهانی کووید-۱۹ در قاره آمریکا و یک سوم در اروپا مشاهده شده است، زیرا این دو منطقه بیشترین آسیب را در سراسر جهان دیده‌اند.

کشورهای دارای درآمد بالا ۴۵ درصد موارد جهانی را تشکیل می‌دهند، حتی اگر فقط ۱۲.۴ درصد از جمعیت جهان را تشکیل دهند.

WHO روز چهارشنبه در به روزرسانی هفتگی خود اعلام کرد که آمریکا، هند و برزیل با ۳۲ میلیون، ۲۴ میلیون و ۱۵ میلیون بیشترین موارد ابتلا را داشته‌اند.