آیا با وجود داشتن پیج، نیازی به طراحی سایت وجود دارد؟

یکی از انتخاب‌های اولیه‌ی افراد برای حضور در اینترنت و شروع کسب و کار اینترنتی، راه‌اندازی یک پیج اینستاگرامی می‌باشد. اما ...

یکی از انتخاب‌های اولیه‌ی افراد برای حضور در اینترنت و شروع کسب و کار اینترنتی، راه‌اندازی یک پیج اینستاگرامی می‌باشد. اما …

  • آیا داشتن پیج کافی است؟
  • می‌توان با راه‌اندازی یک پیج اینستاگرامی برای همیشه از خرید سایت صرف نظر کرد؟
  • آیا سایت مزیت یا امکاناتی بیشتر از یک پیج اینستاگرامی در اختیار افراد قرار می‌دهد؟

اینها سؤالاتی هستند که توسط صاحبان پیج‌های اینستاگرامی مطرح می‌شوند. برای پاسخ به این سؤالات پرتکرار و کمک به افراد برای داشتن انتخاب بهتر، تصمیم گرفتیم در این مقاله از تدبیر خبر، در مورد مزایا و امکانات داشتن پیج‌های اینستاگرامی و خرید سایت صحبت کنیم و در انتها به یک جمع‌بندی و نتیجه‌گیری کلی در این باره برسیم. اگر شما هم چنین دغدغه‌هایی دارید، پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مقایسه سایت و پیج اینستاگرام

وب سایت یا اینستاگرام؟

قبل از شروع این مقاله، سؤالات زیر را مطرح می‌کنیم تا بیشتر اهمیت مطالعه‌ی این مقاله را روشن کنیم.

وقتی اینستاگرام وجود دارد، سایت به چه کاری می‌آید؟

با وجود داشتن سایت، اینستاگرام به چه دردی میخورد؟

سؤال مهمتر اینکه انتخاب کسب و کارهای موفق کدام است؟ سایت یا اینستاگرام؟

مطالبی که در ادامه بیان می‌کنیم به تمامی این سؤالات و دغدغه‌های ذهنی پاسخ می‌دهد.

 

مزایای سایت نسبت به اینستاگرام

۱-      مدیریت موجودی محصولات:

با در نظر گرفتن امکانات مربوط به انبارداری برای سایت فروشگاهی، در صورتی که یک محصول به اتمام برسد، به صورت خودکار به کاربران عبارت “ناموجود” نمایش داده می‌شود. بنابراین نگرانی صاحبان کسب و کارها از بابت پرداخت افراد برای محصول ناموجود، استعلام مداوم برای موجود بودن محصول و … کاهش خواهد یافت.

۲-      پرداخت راحت تر و مدیریت پرداخت‌ها:

امکان اتصال سایت‌ها به درگاه پرداخت اینترنتی، باعث می‌شود افراد پرداخت‌های خود را راحت‌تر  و تنها در صورت موجود بودن محصول انجام دهند. از طرفی با توجه به سبد خرید مشخص است که هر فرد خرید خود را برای چه محصولاتی انجام داده است، بنابراین امکان مدیریت پرداخت‌ها و سفارش‌ها با داشتن سایت راحت‌تر از پیج انجام می‌شود.

۳-      امکان تغییر قیمت محصولات به صورت خودکار:

با استفاده از سایت این امکان وجود دارد که تغییر قیمت محصولاتتان به صورت خودکار و نه تک به تک برای هر محصول اعمال شود.

۴-      جلب اعتماد مشتریان:

دریافت نماد اعتماد الکترونیکی یکی از مواردی است که باعث جلب اعتماد مشتریان به سایت می‌شود. دریافت این نماد فقط برای وبسایت‌ها امکان‌پذیر است.

جلب اعتماد مشتریان با نماد اعتماد الکترونیکی

۵-      دائمی بودن:

هم وبسایت و هم اینستاگرام ابزارهایی برای کسب درآمد اینترنتی هستند. اما داشتن پیج اینستاگرامی با ریسک فیلترینگ و پریدن پیج همراه است. این درحالی است که این ریسک برای وب‌سایت‌ها وجود ندارد و یا احتمال وقوع آن بسیار کم است. بنابراین اگر به دنبال ابزاری دائمی‌تر برای کسب درآمد اینترنتی هستید، حتما به خرید سایت فکر کنید.

۶-      امکان افزودن امکانات

امکانات مورد نظر افراد، متناسب با نیاز و اهداف آن‌ها متفاوت است. داشتن سایت به افراد کمک می‌کند تا امکانات مورد نظرشان را به آن اضافه کنند.

 

مزایای اینستاگرام نسبت به سایت

۱-      امکان تعامل بیشتر

ابزارهای تعاملی اینستاگرام نسبت به سایت بسیار بیشتر است. به همین دلیل امکان ایجاد ارتباط مستقیم با مشتریان و جلب اعتماد آنان از این طریق، با استفاده از اینستاگرام راحت‌تر انجام می‌شود. البته می‌توان با استفاده از ابزار چت آنلاین این ارتباط را از طریق سایت هم ایجاد کرد، اما قطعا از نظر درصد ایجاد تعامل با اینستاگرام برابری نخواهد کرد.

۲-      فروش با تعداد فالورهای کم

برای فروش از طریق سایت حتما باید بتوانید از روش‌های مختلف برای سایت خود بازدید و ترافیک جذب کنید. نیاز به سئوی سایت و کسب رتبه‌های برتر گوگل از جمله اقداماتی است که برای افزایش فروش از طریق سایت باید در نظر بگیرید. اما با داشتن پیج اینستاگرام حتی با ۵۰۰ فالور هم می‌توانید فروش داشته باشید.

۳-      رایگان بودن

داشتن پیج رایگان است. یعنی شما می‌توانید کسب و کار خود را بدون پرداخت هزینه آغاز کنید. اما برای داشتن سایتی با کیفیت نیاز است که شما هزینه‌ای را پرداخت کنید. البته می‌توانید از طراحی سایت فروشگاهی ارزان برای شروع استفاده کنید. اما باید به این نکته توجه کنید که سایت فروشگاهی مورد نظر از کیفیت مطلوب برخوردار باشد.

سایت ساز زرین یکی از شرکت‌های طراحی سایت است که سایت‌های آماده‌ و با کیفیت خود را با قیمتی بسیار مناسب ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره‌ی رایگان پیش از خرید سایت از این سایت ساز، می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۰۴۳۲۶۲۲۵ و یا ۰۲۱۷۱۰۵۳۹۳۳ تماس بگیرید.

فروش در اینستاگرام

۴-      برندینگ ساده‌تر

برندسازی با استفاده از اینستاگرام راحت‌تر و با سرعت بیشتری قابل انجام است. این موضوع در مورد برندینگ شخصی اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند

 

کدام بهتر است؟

اینستاگرام و سایت مکمل یکدیگر هستند. یعنی اگر هر دوی این ابزارها در کنار یکدیگر و به طور همزمان استفاده شوند، می‌توان از مزایای هر دوی آن‌ها بهره برد. کسب و کارهای موفق و بزرگ هم از هر دوی این ابزارها در کنار یکدیگر استفاده می‌کنند.

سخن پایانی…

در حالت کلی می‌توان از اینستاگرام و سایت به صورت همزمان استفاده کرد. به این صورت که می‌توانیم در اینستاگرام فعالیت کنیم، برندسازی انجام داده و از مزایای آن از جمله ابزارهای تعاملی و اطلاع‌رسانی سریع‌تر استفاده کنیم و توجه افراد را جلب نماییم. در نهایت فالورها را به سمت سایت هدایت کرده و از مزایای سایت بهره ببریم. از طرفی دو کانال مختلف و پربازده یعنی اینستاگرام و وبسایت را برای فروش خواهیم داشت.

البته استفاده از امکانات و مزایای سایت در صورتی ممکن است که شما سایت ساز خوب و معتبری را برای طراحی سایت انتخاب کنید.