ادعای بلینکن: ایران فرصت‌سوزی می‌کند!

وزیر امور خارجه آمریکا گفت در حال حاضر، واشنگتن همچنان مسیر دیپلماسی را در قبال توافق هسته ای با ایران ادامه می دهد زیرا این مسیر را یکی از بهترین گزینه‌های موجود می داند.

ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا گفت در حال حاضر، واشنگتن همچنان مسیر دیپلماسی را در قبال توافق هسته ای با ایران ادامه می دهد زیرا این مسیر را یکی از بهترین گزینه‌های موجود می داند.

آنتونی بلینکن که در جاکارتا پایتخت اندونزی به سر می‌برد، روز سه‌شنبه در یک نشست خبری درباره مذاکرات وین و بازگشت آمریکا به برجام این ادعا را مطرح کرد.

وی در عین حال ادعا کرد که آمریکا بطور فعالانه با متحدان خود درباره راه‌های جایگزین، در صورت دست نیافتن به یک توافق، رایزنی می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا که کشورش از چهار سال پیش به طور یکجانبه و غیرقانونی از برجام خارج شد و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را علیه مردم ایران اعمال کرد، با به کارگیری بازی مقصرنمایی، ایران را متهم کرد که مواضعی غیربرجامی دارد و فرصت‌سوزی می‌کند.

این در حالی است که ایران با صراحت اعلام کرده که با جدیت وارد مذاکره شده و آمادگی خود را نیز برای دستیابی سریع به یک توافق منطقی اعلام کرده است اما به گفته علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران، طرفهای غربی بر حفظ و افزایش تحریم ها تاکید دارند.

وی تصریح کرد: تمام پیشنهادهای تیم مذاکره‌کننده در چارچوب توافق قبلی بوده است. ترک‌کنندگان میز مذاکره علاقه‌ای برای بیان روایت درست مذاکرات ندارند.
سخنگوی دولت تاکید کرد: ایران برای دسترسی به توافق سریع، جدی است.

دور جاری مذاکرات برای لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران، از ابتدای این هفته در وین آغاز شده است.