ارزش دلار به کمترین میزان در ۷ هفته گذشته رسید

در معاملات امروز بازارهای ارز آسیایی در حالی ارزش دلار به کمترین میزان در 7 هفته گذشته رسید که ارزش یورو افزایش یافت.

فارس به نقل از رویترز نوشت: در معاملات امروز بازارهای ارز آسیایی در حالی ارزش دلار به کمترین میزان در ۷ هفته گذشته رسید که ارزش یورو افزایش یافت.

در معاملات امروز بازارهای ارز آسیا ارزش دلار پایین آمد و یورو بالا رفت. دلیل کاهش ارزش دلار این است که همچنان نرخ سود اوراق بدهی وزارت خزانه داری آمریکا کمتر از میزان آن در ماه مارس است و به خاطر اینکه خوش بینی‌ها نسبت به تداوم روند واکسیناسیون در اروپا گسترش یافته، یورو مثبت شده است.

درواقع در سه ماه نخست سال جاری به خاطر بالا رفتن نرخ سود اوراق بدهی آمریکا، ارزش دلار رشد کرد و حالا دقیقا برعکس آن در حال رخ دادن است. در معاملات امروز شاخص ارزش دلار که ارزش آن را در برابر سبد ۶ ارز بین المللی می‌سنجد ۰٫۱ درصد منفی شد و به ۹۰٫۹۵ واحد رسید.

ارزش دلار به کمترین میزان در 7 هفته گذشته رسید

ارزش یورو هم ۰٫۳ درصد رشد کرد و به ۱٫۲۰ دلار رسید که بالاترین میزان در ۷ هفته گذشته به شمار می‌رود.

یوناپارک هگر، کارشناس کامرز بانک می‌گوید: دلیل افت ارزش دلار طی هفته‌های اخیر این است که بانک مرکزی آمریکا به بازار اطمینان داده که به این زودی‌ها قصد ندارد سیاست‌های حمایتی خود از اقتصاد آمریکا را پایان دهد.

برخی کارشناسان بر این باورند که یکی از اصلی‌ترین دلایل رشد یورو این بوده که اتحادیه اروپا اعلام کرده ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا از دو شرکت فایزر و بایون تک خریده است.