اعتراف ژنرال اسرائیلی درباره برنامه هسته‌ای ایران

«عاموس یادلین» ژنرال بازنشسته و رئیس سابق اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای گفت که وارد کردن ضربه به برنامه هسته‌ای ایران همانند سوریه و عراق کار آسانی نیست، چرا که مستحکم‌تر و در مناطق مختلفی قرار دارد.

فارس نوشت:«عاموس یادلین» ژنرال بازنشسته و رئیس سابق اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای گفت که وارد کردن ضربه به برنامه هسته‌ای ایران همانند سوریه و عراق کار آسانی نیست، چرا که مستحکم‌تر و در مناطق مختلفی قرار دارد.

او به شبکه سی ان بی سی گفت که فعالیت هسته‌ای ایران در یک مکان واحد متمرکز نشده است و در دهها نقطه مختلف این فعالیت‌ها صورت می‌گیرد که برخی از آن‌ها در عمق کوهها جای دارد.

رئیس کنونی اندیشکده مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با اذعان صریح به دست داشتن این رژیم در حمله به تأسیسات هسته‌ای سوریه و عراق گفت که ایران از ۲۰ سال پیش انتظار چنین حمله‌ای را در تأسیسات نطنز داشت و از این رو فعالیت‌های خود را استحکام بخشیده است.

او تأکید کرد که سازمان‌های اطلاعاتی همه جزئیات را در خصوص مناطقی که فعالیت‌های هسته‌ای ایران در آن‌ها انجام می‌گیرد، نمی‌دانند.

در سال ۱۹۸۱ هشت جنگنده اف-۱۶، تأسیسات هسته‌ای اوسیراک متعلق به رژیم صدام را بمباران کردند. در سال ۲۰۰۷ نیز زمانی که عاموس یادلین رئیس اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل بود، تأسیسات هسته‌ای سوریه هدف قرار گرفت.

عاموس یادلین سپس گفت: «این بار فرق دارد، صدام و حافظ اسد از آن دو حمله غافلگیر شدند، اما ایران از ۲۰ سال پیش منتظر حمله [نطنز] بود.»

این مقام سابق ارتش رژیم اسرائیل با اشاره به غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم در ایران مدعی شد: «توافق اولیه مشکل داشت. ببینید که با چه سرعتی کار می‌کنند و به زودی می‌توانند اورانیوم کافی برای ساخت دو الی سه بمب هسته‌ای را غنی‌سازی کنند.»