اقدامات دولت در سفره مردم قابل لمس نیست

کارشناس سیاسی معتقد است که دولت اقداماتی را به صورت میدانی و ستادی انجام داده است، اما هنوز این اقدامات در سفره مردم قابل لمس نیست.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:کارشناس سیاسی معتقد است که دولت اقداماتی را به صورت میدانی و ستادی انجام داده است، اما هنوز این اقدامات در سفره مردم قابل لمس نیست.

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاسی ، ، در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی اقدامات دولت سیزدهم در ۱۰۰ روز گذشته گفت: اقدامات دولت را می‌توان در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری بررسی کرد. در بخش نرم افزاری عمدتاً در برنامه‌ریزی‌ها و زمینه سازی‌ها برای اجرای برخی از شعارهایی که مطرح بوده، مد نظر قرار گرفته و شاید اثرگذاری این بخش از اقدامات چندان محسوس نباشد.

کنعانی مقدم معتقد است که در بخش سخت افزاری اقدامات دولت، لازم است زیرساخت‌های اقدامات و شعارهایی که دولت قبلا داده بود، انجام شود، مانند مسکن و اقدامات معیشتی مردم. البته دولت اقداماتی را به صورت میدانی و ستادی انجام داده است، اما هنوز این اقدامات در سفره مردم قابل لمس نیست. در بحث مهار تورم و قیمت‌ها مردم چشم انتظار کاهش هستند و البته در بودجه سال ۱۴۰۱ در بخشی از این موارد دیده شده که باید منتظر اجرا شدن بودجه سال ۱۴۰۱ باشیم.

وی با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور گفت: در سفرهای استانی رئیس جمهور، اعضای دولت از نزدیک مشکلات مردم را می‌بینند و اینکه رئیس جمهور در بین مردم است خود اعتماد سازی برای افکار عمومی ایجاد می‌کند و مردم احساس می‌کنند که دولت وارد میدان عمل شده است؛ البته اگر در این سفرهای استانی زمینه سازی‌های قبلی برای تامین اعتبارات و رفع موانع تولید انجام شده باشد، می‌تواند برای حل مشکلات اثرگذار باشد؛ اکنون نمی‌توان قضاوت کرد برای این که دولت توانسته در سفرهای استانی موفق عمل کرده یا خیر.