الوحده یک – پرسپولیس صفر/ نوار پیروزی سرخ‌ها پاره شد

تیم فوتبال پرسپولیس در دیداری از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برابر الوحده امارات شکست خورد.

در دیداری از دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تیم‌های فوتبال الوحده امارات و پرسپولیس از ساعت ۱۹ به مصاف هم رفتند. این مسابقه در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود الوحده به پایان رسید. پرسپولیس با این باخت ۱۲ امتیازی باقی ماند اما همچنان در صدر جدول قرار دارد. الوحده هم با این برد ۱۰ امتیازی شد و صعودش را به مرحله بعدی قطعی کرد.

نیمه نخست

الوحده برای اینکه صعودش را از این گروه قطعی کند بازی را تهاجمی شروع کرد و بازیکنان این تیم اصطلاحا بالا بازی کردند و با پرس زیاد به خط دفاعی و هافبک پرسپولیس فشار آوردند.

این فشار زیاد بازیکنان الوحده در دقیقه ۶ باعث شد مدافعان و هافبک‌های پرسپولیس اشتباه کنند و اجازه دهند تیم ماتاوز از بین آن‌ها عبور و با یک شوت محکم از زاویه بسته برای تیمش گلزنی کند.

بعد از این گل پرسپولیس بود که به حریفش فشار آورد. بازیکنان پرسپولیس سعی کردند با پاسکاری‌های زیاد حریف را به اشتباه بیندازند و چند موقعیت نصفه و نیمه هم به دست آوردند اما به گل نرسیدند. بازیکنان الوحده بعد از اینکه فشار پرسپولیسی‌ها را کنترل کردند دوباره برای رسیدن به گل دوم تلاش کردند اما موفق نبودند، هرچند توانستند بازی را دوباره متعادل کنند.

در یکی از صحنه‌های مسابقه در دقیقه ۳۳ عمر خربین از وسط زمین توپ را روانه دروازه پرسپولیس کرد که حامد لک با برگشتن به سمت دروازه‌اش توپ را به کرنر فرستاد.

در ادامه هم تلاش دو تیم برای رسیدن به گل نتیجه‌ای نداشت بازی با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم

یحیی گل‌محمدی در این نیمه تیمش را با سه تغییر به زمین فرستاد. نوراللهی، شیری و عالیشاه به جای سرلک، نعمتی و مغانلو به زمین رفتند. پرسپولیس بازی را تهاجمی آغاز کرد و با تعداد نفرات زیاد در زمین الوحده حاضر شد. الوحده برای حفظ پیروزی خفیفش به ناچار در لاک دفاعی فرو رفت و همین موضوع رسیدن به دروازه این تیم را برای پرسپولیس سخت‌تر کرد.

پرسپولیس که در نیمه اول شوت در چارچوب نداشت در این نیمه با شوت محکم پهلوان که به تیر افقی خورد دروازه الوحده را تهدید کرد.

حملات پرسپولیس باز هم ادامه پیدا کرد و در یکی از این حملات ترابی با یک پاس در عمق شیری را در موقعیت خوبی قرار داد اما او که می‌توانست با یک پاس عرضی آل‌کثیر را برابر دروازه خالی صاحب موقعیت کند با بی‌دقتی این موقعیت را از دست داد.

فشار پرسپولیسی‌ها باز هم ادامه پیدا کرد اما یافتن راهی برای رسیدن به گل با دفاع فشرده الوحده کار بسیار سختی بود. گل‌محمدی با بیرون آوردن سیدجلال حسینی و به زمین فرستادن مهدی عبدی آرایش تیمش را تهاجمی‌تر کرد تا گل خورده را جبران کنند.

در دقایق پایانی مسابقه مهدی عبدی یک موقعیت بسیار خوب گلزنی را از دست داد تا  بازی با همان یک گل به پایان برسد.