بازاریابی محتوا به روش سئوبهینه – بهترین تکنیک های بازاریابی با تولید محتوا

بازاریابی محتوا یا content marketing یکی از بهترین روش ها در بازاریابی اینترنتی است که با تمرکز بر تولید محتوا ، ذهن مخاطبان خود را هدف قرار می دهد و پیام خود را منتقل می کند.

بازاریابی محتوا یا content marketing یکی از بهترین روش ها در بازاریابی اینترنتی است که با تمرکز بر تولید محتوا ، ذهن مخاطبان خود را هدف قرار می دهد و پیام خود را منتقل می کند. محتوا می تواند متن یا تصویر ، ویدئو یا صوت و یا ترکیبی از چند نوع محتوا باشد. انتخاب نوع محتوا به جامعه هدف و بستر مورد نظر برای انتشار محتوا بستگی دارد اما مهم این است در نهایت محتوا تاثیر زیادی در جذب مشتربان و ترغیب کاربران به خرید محصولی خاص یا دریافت خدمات از شما داشته باشد. روش های متعددی برای بازاریابی محتوا وجود دارد که در این مقاله که براساس نظرات متخصصین سئوبهینه جمع آوری شده ۵ مورد از بهترین روش ها و کانال های بازاریابی از طریق تولید محتوا را توضیح می دهیم.

روش های بازاریابی محتوا

سئوبهینه یکی از برترین وب سایت های فعال در حوزه ، سئو ، تبلیغات اینترنتی ، طراحی وب سایت و تولید محتوا می باشد که علاوه بر اجرای موفق و تضمینی کمپین های بازاریابی اینترنتی ، در حوزه آموزش سئو ، آموزش تولید محتوا و انتشار مقالات آموزشی رایگان در زمینه های مذکور فعالیت دارد. شما می توانید جهت یادگیری تخصصی بسیاری از مفاهیم بازاریابی محتوا ، سئو سایت و طراحی وب به آدرس اینترنتی seobehine.ir  مراجعه نمایید. پیشنهاد ما به شما آموزش تولید محتوا است ، با مطالعه لینک مشخص شده که آموزش رایگان محسوب می شود می توانید با دقت و کیفیت بالا تولید و بازاریابی محتوا را در فضای مجازی انجام دهید.

جایگاه تولید محتوا در بازاریابی

محتوا یکی از پایه های اصلی در دیجیتال مارکتینگ است و بدون محتوا انتقال پیام به مخاطبان با نقص مواجه می شود. محتوا می تواند یک تصویر ، ویدئو یا یک متن طولانی باشد.برای ارتقا در سایت به محتوا نیاز دارید ، برای دیدن شدن در شبکه های اجتماعی و جذب فالوور در اینستاگرام به محتوای تصویری و ویدئویی قوی نیاز دارید ، ایمیل مارکتینگ به تولید محتوا نیاز دارد، هر یک از روش های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی را در نظر بگیرید به محتوا وابسته است. پس می توان گفت که محتوا جایگاه غیر قابل انکاری در بازاریابی دارد که حتی محدود به بازاریابی اینترنتی نیز نمی شود و کاربردهایی بسیار فراتر از فضای مجازی دارد. بسیاری از وب سایتهای تخصصی بازاریابی تاکید زیادی بر آموزش تولید محتوا دارند و یادگیری روش های بازاریابی محتوا یک ضرورت برای مدیران سایتها و کسب و کارهاست.

بهترین روش های بازاریابی محتوا

دو نکته در روش های بازاریابی محتوا اهمیت زیادی دارد ، انتخاب نوع محتوا و انتخاب کانال بازاریابی. شما باید براساس کانال بازاریابی که انتخاب می کنید و با شناسایی قابلیت ها و امکانات هر کدام و سلایق کاربران  نوع محتوا را انتخاب کنید. برای مثال محتوایی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام کاربرد بیشتر و بازده بهتری دارد ، تصاویر و ویدئو ها هستند و محتوای متنی چندان مناسب نیست. اما برای ارتقا رتبه سایت در گوگل یا انتشار مقالات در شبکه اجتماعی لینکدین ، مقالات و محتوای متنی بسیار مناسب است.

بازاریابی محتوا

تولید محتوا و مطالب جدید در وبلاگ سایت

یکی از بهترین روش های بازاریابی محتوا که البته نیاز به صرف زمان و تلاش زیادی دارد ، ساخت وبلاگ یا یک سایت محتوا محور است. یک وبلاگ فعال برای سایت یا فروشگاه اینترنتی خود ایجاد نمایید و حتما سعی کنید روزانه یا هفتگی مقالات و مطالب مرتبط با صفحات اصلی سایت خود منتشر نمایید. افزایش تعداد مطالب وبلاگ یعنی داشتن تعداد صفحات و لینک های بیشتر در گوگل و با رعایت اصول سئو محتوا و رساندن این صفحات به صفحه اول گوگل ، کاربران بیشتری وارد سایت شما می شوند و مخاطب بیشتری کسب می کنید و بازاریابی موثرتری را انجام می دهید. برای ارتقا در گوگل به محتوای متنی صد درصد نیاز دارید ، اما محتوای تصویری و ویدئویی نیز به دلیل محبوبیت باید در لابلای محتوا و صفحات شما دیده شود. یکی از متداول ترین سوالات کاربران این است که در روز چه تعداد محتوای جدید برای سایت منتشر کنیم؟ پاسخ به این سوال به عوامل زیادی مثل حوزه فعالیت ، تعداد رقبا و عبارات کلیدی است که قصد دارید به ازای آنها در گوگل بیشتر دیده شوید ، دارد. اما می توانید پاسخ به این سوال را در لینک تعداد محتوای روزانه برای سایت مشخص شده مطالعه نمایید.

تولید محتوای ویدئویی در یوتیوب و اینستاگرام

بهترین روش بازاریابی محتوا در پلتفرم هایی مثل یوتیوب و اینستاگرام ، انتشار و به اشتراک گذاری ویدئو است. یوتیوب که محبوب ترین پلتفرم نمایش ویدئو در دنیاست و روزانه میلیاردها دقیقه ویدئو در یوتیوب توسط کاربران مشاهده می شود. اینستاگرام نیز یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که امکان انتشار و نمایش ویدئو را فراهم می کند. ساخت ویدئو ، کلیپ تصویری و پادکست که قابلیت انتشار در یوتیوب و اینستاگرام را داشته باشد ، امکان ارائه نبلیغات شما به تعداد زیادی از کاربران در سرتاسر دنیا را فراهم می کند و بازده بسیار بالایی دارد. در مقاله ای با عنوان اهمیت تبلیغات یوتیوب برای کسب و کار دلایل مهمی از جایگاه یوتیوب در بازاریابی اینترنتی ارائه شده است.

تولید محتوا در فیسبوک و لینکدین

انتشار مقالات طولانی در لینکدین و فیسبوک جز روش های خوب بازاریابی محتوا است . شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و لینکدین امکان انتشار مقالات طولانی را به شما می دهند. جالب اینجاست که بسیاری از این مقالات که اصول سئو را رعایت کرده اند ، می توانند در نتایج جستجوی گوگل در صفحه اول قرار بگیرند و توسط بسیاری از کاربران مشاهده شوند. درج هدینگ ، عنوان ، لینک های داخلی ، استفاده همزمان از تصاویر و محتوا و ویدئو ف جز قابلیت هایی است که شبکه اجتماعی لینکدین برای کاربران خود فراهم کرده و از آنجا که لینکدین ، شبکه اجتماعی متخصصین و یک رسانه برای ارتباط افراد متخصص و نمایش توانایی های تخصصی افراد است ، هر مطلبی که منتشر کنید بازده بالایی به همراه دارد.

ارسال محتوا از طریق ایمیل به مخاطبان

ایمیل مارکتینگ هم یکی از روش های بازاریابی وابسته به تولید محتواست. ایمیل به عنوان اولین ابزار ارتباطی میان افراد و جهت ارسال پیام شناخته می شود و اگرچه در حال حاضر روش های ساده تری برای ارتباط میان کاربران به وجود امده است ، اما کماکان ایمیل جایگاه خود را در میان بسیاری از کاربران حفظ کرده است. ارسال ایمیل های تبلیغاتی جز روش های قدیمی محسوب می شود ، اما امروزه شکل جدیدی به خود گرفته و به دلیل تاثیرگذاری محتوا بر ذهن کاربران ، دقت در تولید محتوای ارسالی اهمیت ویژه ای دارد.شما می توانید بخشی از محتوا را در متن ایمیل بنویسید و سپس با استفاده از لینک ادامه مطلب کاربران را به وب سایت یا صفحه مورد نظر ارجاع دهید که می تواند صفحه خدمات یا محصولات سایت شما باشد.

انتشار رپورتاژ آگهی در وب سایت های خبری

یکی دیگر از روش های تولید و انتشار محتوا که می تواند فروش و درآمد شما در فضای مجازی را افزایش دهد. رپورتاژ ها مقالات و مطالب آموزشی ، خبری ، تحلیلی هستند که امکان معرفی محصولات ، خدمات یا برند شما را فراهم می کنند. انتشار رپورتاژ آگهی در سایت های خبری پربازدید و خبرگزاری های معروف به دلیل بازدید روزانه و کاربران زیادی که دارند یک روش بازاریابی فوق العاده است. ضمن اینکه در میان سایر روش های بازاریابی اینترنتی روشی مقرون به صرفه محسوب می شود. به راحتی با هزینه هایی کمتر از دو میلیون تومان می توانید یک رپورتاژ در وب سایت معتبری مثل ایرنا ثبت کنید و محصولات و خدمات خود را در مقابل دید تعداد زیادی از کاربران قرار دهید.

در نهایت باید گفت بازاریابی محتوا یک تخصص است که یادگیری آن برای مدیران سایت و کسب و کارها ضروری است. به منظور آموزش تولید محتوا می توانید به سایت سئوبهینه مراجعه کنید و مطالب و مقالات آموزشی رایگان را مطالعه نمایید و ریزه کاری های تولید محتوا برای وب سایت و فروشگاه اینترنتی را بیاموزید.