برگ برنده مجیدی و استقلال در فصل جدید

فقط ۲ گل خورده در ۱۰ هفته از لیگ برتر آمار حیرت انگیزی است که خط دفاع مستحکم استقلال در فصل جاری به جای گذاشته است.

خبر ورزشی نوشت :فقط ۲ گل خورده در ۱۰ هفته از لیگ برتر آمار حیرت انگیزی است که خط دفاع مستحکم استقلال در فصل جاری به جای گذاشته است.

پیش از دیدار با سپاهان اصفهان نیز فرهاد مجیدی عنوان کرد تیمی که کمتر گل بخورد شانس بیشتری برای قهرمانی خواهد داشت. پرسپولیس قهرمان ۵ دوره گذشته لیگ برتر نیز به لطف همین قدرت خط دفاعی توانست پشت سرهم جام بگیرد و قهرمان شود.
استقلال فصل جاری اما یک معمار ایتالیایی دارد. ایتالیایی‌ها در دنیای فوتبال به داشتن دفاع مستحکم یا همان کاتاناچیو مشهورند.
اگر بخواهیم این سیستم را در چند کلمه خلاصه کنیم کاتاناچیو در بستن فضاها، قطع پاس‌ها و دفاع مطلق خلاصه می‌شود. اما یکی از بزرگترین اشتباهات این است که ما نگاه سطحی و پیش پا افتاده‌ای به این قضیه داشته باشیم، در صورتی که کاتاناچیو دارای جزییات بسیار دقیقی است که اجرای آن را دشوار می‌کند و به همین دلیل هر تیمی نمی‌تواند با آن به نتیجه برسد.
حالا استقلال به لطف گابریله پین توانسته است به خوبی فضاها را به روی حریفان بسته و دفاع بُتُنی خود را به تیم‌های دیگر دیکته کند.
آبی‌ها خیلی خوش شانس هستند که امروز در کنار خود یک مربی ایتالیایی با تجربه و خبره دارند و بخش عمده‌ای از دفاع غیرقابل نفوذ آنها نیز به گواه شاهدان تمرینات استقلال، مدیون این مرد کاربلد ایتالیایی است.