تساوی استقلال و الاهلی عربستان در نیمه اول

بازی استقلال ایران و الاهلی عربستان در نیمه اول با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

در جریان هفته اول رقابت‌های لیگ قهرمان آسیا و در گروه C، دو تیم استقلال ایران و الاهلی عربستان به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان نیمه اول با تساوی یک بر یک پایان یافت.

بازی در دقایق اول بیش‌تر در میانه میدان در جریان بود اما در دقیقه ۶، نتیجه بازی تغییر کرد. ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود استتقلال را میلیچ زد که توپ پس از برخورد با مدافعان حریف به فرشید اسماعیلی در محوطه جریمه رسید و او و با یک ضربه بی‌نقص، توپ را وارد دروازه الاهلی عربستان کرد.

بعد از این گل، الاهلی عربستان سعی داشت مقداری به جلو بیاید تا روند بازی را تغییر دهد اما آبی‌پوشان سرعت بازی را افزایش دادند و با این کار سعی کردند فرصت‌های خوبی برای خود خلق کنند.

شاگردان فرهاد مجیدی تا اواسط نیمه اول، تقریبا توپ و میدان را در اختیار داشتند و سعی کردند با رسیدن به نیمه زمین حریف موقعیت‌هایی برای خود ایجاد کنند اما تلاش استقلالی‌ها برای به ثمر رساندن گل‌های بیش‌تر بی‌نتیجه بود.

در دقیقه ۲۲ بازی، میترا بازیکن تیم الاهلی اولین موقعیت جدی این تیم را ایجاد کرد اما ضربه این بازیکن از پشت محوطه جریمه با دخالت بازیکنان استقلال به بیرون رفت.

فشار این تیم عربستانی در ادامه بازی بیش‌تر شد و در دقیقه ۲۵ بازی، داور به نفع الاهلی عربستان پنالتی گرفت ۲ دقیقه بعد عمر سوما موفق شد از این پنالتی به بهترین شکل استفاده کند و بازی را به تساوی یک بر یک بکشاند.

با این گل، مسابقه شکل متعادل‌تری به خود گرفت و دو تیم بیش‌تر کار خود را در میانه میدان دنبال کردند. هر دو تیم فرصت‌های نصفه و نیمه‌ای برای نزدیک شدن به دروازه یکدیگر داشتند اما باعث نشد نتیجه بازی تغییر کند.

فرشید اسماعیلی در دقیقه ۳۷ بازی، پشت محوطه جریمه شوتی روانه دروازه الاهلی کرد که این ضربه نتوانست راهی به دروازه حریف پیدا کند.

در پایان تلاش دو تیم در نیمه اول برای زدن گل‌های بیش‌تر سودی نداشت تا این بازی در نیمه اول با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، وریا غفوری، محمد نادری، مسعود ریگی، هرویه میلیچ، سعید مهری، فرشید اسماعیلی، ارسلان مطهری و مهدی قایدی

ترکیب الاهلی عربستان: محمد العویس، عبدالباسط الهند، محمد آل فتیل، معتز هوساوی، عبدالله حسون، إدریس فتوحی، نوح الموسی ،عبدالرحمن غریب، متیریتا، سلمان المؤشر و عمر السوما