توصیف جالب کوهکن از مخالفین مذاکرات / مذاکره از موضع اقتدار و قدرت بلامانع است

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: کسی که از کف عقلانیت برخوردار بوده نمی‌تواند در ارتباط با برجام، مخالف مذاکره باشد اما نکته مهم این است که چه کسی مذاکره می‌کند.

برنا نوشت: یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: کسی که از کف عقلانیت برخوردار بوده نمی‌تواند در ارتباط با برجام، مخالف مذاکره باشد اما نکته مهم این است که چه کسی مذاکره می‌کند.

«محسن کوهکن»، فعال سیاسی اصولگرا، در خصوص دلیل موافقت اصولگرایان با برجام و مذاکرات و اینکه پیش از این مخالف بودند، اظهار کرد: این حرف صحیح و درستی نیست. ما بعد از پیروزی انقلاب، خط قرمزی را که جایگاه قانونی هم داشته و سیاست‌های کلی نظام هم در آن مشخص است و در قانون اساسی هم تسریع شده، داشتیم و آن مذاکره با آمریکا روی روابط با آمریکا است.

او افزود: البته در مواردی مصداق مذاکره دقیقا مشخص بوده و در همان چارچوب تاکید هم انجام می‌شده نه خارج از آن مانند مسئله افغانستان و برجام؛ کسی که از کف عقلانیت برخوردار بوده نمی‌تواند در ارتباط با برجام، مخالف مذاکره باشد اما نکته مهم این است که چه کسی مذاکره می‌کند. شما در بحث شخصی، محلی و یا خانوادگی هم اگر مشکلی پیش بیاید و بخواهید مذاکره‌ای کنید حتما فرد امینی را انتخاب می‌کنید و چارچوب را برای او، کاملا مشخص می‌کنید.

کوهکن ادامه داد: بنابراین عمدتا انتقادات، ایرادات و اشکالات متوجه نحوه مذاکره، آنچه که در مذاکره تعهد شده و آنچه در مذاکره انجام شده و اعتماد بیش از حد به طرف مقابل بوده است.

این سیاستمدار اصولگرا در خصوص تلاش برای رفع تحریم‌ها نیز بیان کرد: آنچه که مسلم است و در فرمایش مسئولان هم بوده، طبیعی این است که هر مسئولی در جمهوری اسلامی و به خصوص دستگاه اجرایی، نهایت تلاش خود را برای برداشتن تحریم‌ها انجام بدهد اما مهم این است که به چه قیمتی؟ یعنی باید کرامت، آقایی، استقلال و سروری ملت حفظ شود و هم مذاکره برای رسیدن به آن اهداف پیش برود. مذاکره از موضع اقتدار و قدرت و از موضع آنچه که مقام معظم رهبری از سال‌ها قبل اشاره کرده بودند یعنی عزت، حکمت و مصلحت بدون مانع است.