جزییات برخورد مامور پلیس با جانباز قطع نخاع بابلسری

فرماندار بابلسر با اشاره به اینکه "اقدام مامور خاطی در برخورد با جانباز قطع نخاع بابلسری، خاطر هم مردم و جانبازان استان و کشور را مکدر کرده است" گفت: پرونده قضایی مامور خاطی در حادثه بابلسر تشکیل شد.

تسنیم نوشت: فرماندار بابلسر با اشاره به اینکه “اقدام مامور خاطی در برخورد با جانباز قطع نخاع بابلسری، خاطر هم مردم و جانبازان استان و کشور را مکدر کرده است” گفت: پرونده قضایی مامور خاطی در حادثه بابلسر تشکیل شد.

صبح روز دوشنبه بیست‌وسوم فروردین‌ماه امسال بود که یک جانباز نخاعی دفاع مقدس بابلسر که به گفته خودش برای سهولت در عبور از شهرداری بابلسر تقاضا می‌کند تا از پیاده رو یک راهی را برای ویلچر او درست کنند، اما چند ماه این امر به تاخیر می‌افتد، خود دست به کار می‌شود که اقدام او مورد مخالفت همسایه‌اش قرار می‌گیرد و طی تماس با پلیس ۱۱۰ مامور انتظامی در محل حادثه حضور پیدا می‌کند و برخورد نامناسبی با جانباز نخاعی شکل می‌گیرد.

ساعتی بعد عده‌ای از جانبازان و ایثارگران با انتشار فیلم در فضای مجازی از مسئولان ارشد کشوری و لشکری و فرماندهان نظامی و انتظامی و نمایندگان مجلس خواستار بررسی فوری موضوع و احقاق حق این جانباز می‌شوند.

ساعتی نگذشت که اظهار نظرهای مختلف از مدیران شهری، استانی و کشوری در شبکه‌های مختلف بارگذاری و انتشار یافت و هریک با انتشار پیام یا حضور در منزل جانباز نخاعی مخالفت خود را با اتفاق پیش آمده ابراز و از برخورد صورت گرفته عذرخواهی کردند.

اسماعیل حسن‌زاده، فرماندار بابلسر نیز با همراهی امام جمعه و اعضای شورای تامین در منزل این جانباز نخاعی حضور پیدا می‌کند و با بیان مطالبی ضمن ابراز ناراحتی از شرایط ایجاد شده، از اهتمام دستگاه‌های مختلف برای پیگیری موضوع خبر داد.

فرماندار بابلسر گفت: با توجه به اتفاقی که روز گذشته برای جانباز عزیزمان رخ داد متاسفانه مامور نیروی انتظامی برخورد نامناسبی با این جانباز داشت که به همراه امام جمعه و اعضای شورای تامین برای دلجویی خدمت رسیدیم.

حسن زاده افزود: برخورد نامناسب این مامور موجب جریحه‌دارشدن افکار عمومی، جانبازان و ایثارگران شد که  پیام دلجویی استاندار مازندران را به این جانباز و خانواده ایشان ابلاغ کردیم و اعلام کنیم‌ همه ما از این رفتار متاثر شدیم.

وی گفت: با پیگیری از طریق مراجع قضایی و ذیصلاح پرونده این‌مامور خاطی تشکیل شد و در حال رسیدگی است البته رفتار یک فرد  نباید به کل مجموعه خدوم نیروی انتظامی  که برای حفظ امنیت و آرامش ملت ایران و دفاع از کیان مملکت تلاش می کنند،  نسبت داده شود.

حجت الاسلام اسماعیل قلی‌پور امام‌جمعه بابلسر نیز اظهار داشت: این اتفاق تلخ موجب ناراحتی همه انسان‌های باشرافت و با غیرتی شد که می‌دانند امنیت آسایش و آرامش امروز را مدیون خون پاک شهدا و جانبازی این جانبازان سرافراز هستیم که وظیفه همه ما بوده تا خطاکار را به خطایش توجه کنیم و از فردی که آسیب دید دلجویی کنیم‌.

وی افزود: جانبازان میراث انقلاب ما هستند و ما باید میراث دار باشیم از ‌این‌ جانباز ، خانواده وی و  مردم که نگران شدند عذرخواهی می‌کنیم امیدواریم خداوند توفیق عملی که موجب رضایت خود و اولیا خداوند می شود را به همه ما مرحمت بفرماید.

جانباز هانی آقاجانی نیز با بیان اینکه کارکنان نیروی انتظامی مایه مباهات نظام و مردم هستند، گفت: هر چند این اتفاق و اتفاق‌های مشابهی در برخی از ادارات به وضوح دیده می‌شود اما مسبب اصلی این اتفاق دستگاه‌های مرتبطی هستند که در این امر کوتاهی می‌کنند و باید پاسخگو باشند.

آقاجانی ضمن تقدیر از حمایت فرمانده انتظامی استان مازندران و همه دلسوزان نظام، بر اساس رافت اسلامی از مامور نیروی انتظامی اعلام رضایت کرد.