خرید کتاب درسی از تلکتاب

در مدرسه ها کشور دوره سه ساله ای که دانش آموزان در مقطعی بالاتر از دبستان (ابتدایی) و پایین تر از متوسطه (دبیرستان) درس می خواندند دوره راهنمایی گفته می شد.

در مدرسه ها کشور دوره سه ساله ای که دانش آموزان در مقطعی بالاتر از دبستان (ابتدایی) و پایین تر از متوسطه (دبیرستان) درس می خواندند دوره راهنمایی گفته می شد.

پس از پایان این دوره به دانش آموزان مدرک می دادند که به شکل عامیانه به آن سیکل می گفتند. این سه سال به کلاس اول راهنمایی یا هفتم قدیم، کلاس دوم راهنمایی یا هشتم قدیم، کلاس سوم راهنمایی یا نهم قدیم می گفتند. اما در سال ۱۳۹۲ طبق نظام جدید آموزشی کشور که تغییر پیدا کرد، دوران پنج ساله ابتدایی به دوره شش ساله تغییر یافت و سه سال راهنمایی و چهار سال دبیرستان باهم ادغام شدند و به یک دوره شش ساله تبدیل شدند. اولین سال تحصیلی از این دوره نظام جدید در مهر ماه سال ۱۳۹۲شروع شد.

ویژگی نظام جدید :

۱)کتاب ها کنکوری و کمک آموزشی بی شماری برای نظام جدید وجود دارد.

۲) هر تغییری که در کنکور اتفاق می افتد کتاب ها نیز بر اساس آن تغییر می کنند.

۳) به دلیل این که نظام جدید تازه است و طراحان می توانند به هر نحوی که خواستند سوال طراحی کنند و شاید سوال ها به شکل ساده تری طراحی شود، به دلیل این که خیالشان راحت است که سوال ها تکراری نیست و همین موضوع سبب می شود تا زیاد وارد بحث ها عمقی و پیچیده کتاب ها نشوند و سوال ها ساده باشد. اتفاقی که در کنکور سال ۹۸ نیز مشاهده شد و سوال ها نظام جدید آسان تر بود.

۴) موضوعات درسی نظام جدید در بعضی درس ها ساده است ، مانند درس ریاضی که موضوع انتگرال حذف شده است.

داوطلبانی که کتاب ها نظام جدید را خوانده اند در کنکور نظام جدید را انتخاب کنند یا نظام قدیم ؟

شرکت کردن داوطلبان در نظام قدیم نتیجه خوبی برای آن ها ندارد، پس به داوطلبان توصیه می شود که از شرکت در کنکور نظام قدیم صرف نظر کنند و در کنکور سراسری نظام جدید شرکت کنند.

با توجه به این که حق انتخاب برای داوطلبان وجود دارد که کنکور نظام جدید را انتخاب کنند یا قدیم ؟

درس ها نظام جدید مطالب کم تری نسبت به نظام قدیم دارند و هم چنین کتاب ها آن پیچیدگی کم تری نسبت به نظام قدیم دارد.

پس به داوطلبان توصیه می کنیم که در کنکور نظام جدید شرکت کنند.

اگر ۲ سال است که از کنکور فاصله گرفتید بهتر است که در کنکور نظام قدیم شرکت کنید زیرا که شما با کتاب ها آن ارتباط برقرار کرده اید و به آن ها عادت کرده اید.

تا شما بخواهید دوباره با کتاب ها نظام جدید ارتباط بگیرید زمان زیادی می خواهد و به نتیجه مطلوب نخواهید رسید.

خرید کتاب درسی

دوره دبستان با توجه به نظام آموزشی جدید دوره شش ساله می باشد که کودکان از ۶ سالگی وارد این دوره می شوند و تحصیل خود را آغاز می کنند و پس از آن وارد دوره اول متوسطه می شوند، پس دانش آموزان باید کتاب درسی خریداری نمایند. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا سایتی را به شما معرفی کنیم که کتاب درسی را از آن جا تهیه نمایید.

امتیاز مثبت این سایت ارسال رایگان به سراسر کشور می باشد.

آیا پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۱۴۰۰ کم تر است ؟

شایعات زیادی در مورد پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور وجود دارد ولی بر اساس مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش به این شایعات پایان داده شد.

طبق مصوبه این جلسه ظرفیت دانشگاه ها در کنکور برای نظام جدید و قدیم رتبه بندی نخواهد شد و به شکل رقابتی خواهد بود که این شیوه بسیار عالی می باشد.

پس ممکن است رتبه ۱ کنکور داوطلب نظام جدید یا قدیم باشد

یا این که پذیرفته شدگان یک رشته در یک دانشگاهی داوطلبان نظام قدیم یا همه نظام جدید یا ترکیبی از آن دو گروه باشد.

دانش آموزان نظام قدیم اگر تسلط کافی بر درس زیست شناسی یا دیگر درس ها تخصصی دارند توصیه می شود که نظام امتحانی خود را تغییر ندهند، زیرا که آن ها زمان لازم  برای تسلط بیشتر نیز بر دروس خود دارند، اگر نظام امتحانی خود را تغییر بدهند از لحاظ روانی دچار استرس خواهند شد و به نتیجه دلخواه در کنکور نخواهند رسید.

 

برای خرید کتاب درسی می توانید به وبسایت تلکتاب به آدرس اینترنتی  www.telketab.com  مراجعه نمایید و  کتاب ها درسی  را به صورت اینترنتی خریداری نمایید.