خط و نشان نماینده شیراز برای وزیر اقتصاد: به خاندوزی رای احساسی دادیم/اگر نتواند ما را راضی‌ کند استیضاحش می‌کنیم

علیرضا پاک فطرت با اشاره به عملکرد احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و فاطمی امین وزیر صمت می‌گوید: اگر لازم شد به وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت، تذکر محکم‌تر خواهیم داد و طرح سوال از آن‌ها را جدی پیگیری می‌کنیم و اگر نتوانند ما را راضی کنند روی به به استیضاح می‌آوریم.

رویداد ۲۴ نوشت: علیرضا پاک فطرت با اشاره به عملکرد احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و فاطمی امین وزیر صمت می‌گوید: اگر لازم شد به وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت، تذکر محکم‌تر خواهیم داد و طرح سوال از آن‌ها را جدی پیگیری می‌کنیم و اگر نتوانند ما را راضی کنند روی به به استیضاح می‌آوریم.

علیرضا پاک فطرت، نماینده شیراز معتقد است مجلس و هیات رییسه در بحث مسائل اقتصادی جدی نیستند، چون اگر جدی بودند الان ارزش پول ملی ما این‌گونه نبود.

پاک فطرت می‌گوید: زمانی که مجلس یازدهم تشکیل شد، دلار ۱۷ تومان بود و الان ۳۰ تومان است و این اصلاً قابل توجیه نیست. به نظرم هیات رییسه مجلس باید در ادامه جلسات و موضوعاتی که در صحن مطرح می‌شود بیشتر به مسائل معیشت، اقتصاد مردم، رونق تولید و افزایش قدرت پول ملی بپردازد.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: روزی که وزیر اقتصاد برای گرفتن رای اعتماد به مجلس آمد هیچ برنامه دقیقی را ارائه نداد، بلکه بیشتر کلیات را بیان کرد و به نظرم نماینده‌ها احساساتی رای دادند و امروز مجلس به این نتیجه رسیده که وزیر اقتصاد توانایی حل مشکلات اقتصادی کشور را ندارد. او فرد ضعیفی است و برنامه خاصی هم ندارد.

وضعیت همینطور پیش برود، وزیر اقتصاد را استیضاح می‌کنیم

نماینده شیراز اظهار داشت: اگر وضع به همین منوال پیش برود طولی نخواهد کشید که طرح استیضاح وزیر اقتصاد به مجلس بیاید و مجلسی‌ها هم با کسی تعارف ندارند. بحث اقتصاد امروز بسیار مهم است، چون ما در تحریم اقتصادی هستیم و باید تمام پولتیک‌هایی که می‌توانیم را اجرا کنیم تا محاصره اقتصادی را بشکنیم و این کار وزیر اقتصاد و تیمش است، ولی ما چیزی از سمت او نمی‌بینیم و فقط شاهدیم که او به روزمرگی افتاده است.

پاک فطرت با اشاره به اینکه مجلس باید کمی تعارفات را کنار گذاشته و توجهش به مردم را بیشتر کند، گفت: اگر لازم شد به وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت، تذکر محکم‌تر خواهیم داد و طرح سوال از آن‌ها را جدی پیگیری می‌کنیم و اگر نتوانند ما را راضی کنند روی به به استیضاح می‌آوریم.

وی در واکنش به اینکه برخی می‌گویند دولت نوپاست و باید به آن زمان داد، گفت: من اعتقاد به این موضوع ندارم و مثالی می‌زنم؛ در زمان جنگ، عراق بخشی از کشور ما را تصرف کرد، ولی یک‌ساله توانستیم بر جنگ مسلط شویم و این موضوع به این سختی و مهمی فقط با اراده همگان این‌گونه شد. الان دولت در ماه پنجم کاری خود و مجلس در سال دوم کاری‌اش است. دیگر چقدر باید زمان داد تا خروجی کارها بر مردم ثابت شود؟

رییس مجمع نمایندگان استان فارس عنوان کرد: نگاهی به گذشته آلمان بیندازید؛ بعد از جنگ جهانی دوم، هم نیروی انسانی و هم منابعش نابود شد، اما در عرض ۲۰ سال به یکی از ابرقدرت‌های اقتصادی دنیا تبدیل شده است. به نظر من زمان دادن یک‌جور وقت‌کشی است و اگر دولت به دنبال انجام کار بود در همان ۱۰۰ روز اول می‌توانست کارهای بزرگی بکند.

پاک فطرت در پایان خاطرنشان کرد: دولت فقط در بحث کرونا و واکسیناسیون عمومی خوب عمل کرده است و در بحث اقتصادی فقط خیلی کم و ناچیز، جلوی رشد تورم ۵۰ درصدی را گرفته است. دولت باید تلاشش را بیشتر کند، چون مجلس با دولت بسیار هماهنگ است. دولت باید قوانین دست و پاگیر را به مجلس ارجاع داده و اگر لازم است، حذف کند. آن‌ها باید لایحه‌های خوب اقتصادی به مجلس بیاورند که متاسفانه من ندیدم که در این مدت دولت در بحث ارائه لایحه، تلاشی کرده باشد.