درخواست قانونگذاران آمریکایی برای آتش‌بس در نوار غزه

تعدادی از قانونگذاران آمریکایی با ابراز نگرانی از تبادل آتش کم‌سابقه بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطینی، خواستار توقف درگیری‌های دو طرف شدند.

فارس نوشت: تعدادی از قانونگذاران آمریکایی با ابراز نگرانی از تبادل آتش کم‌سابقه بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطینی، خواستار توقف درگیری‌های دو طرف شدند.

۲۷ سناتور آمریکایی در بیانیه‌ای به ابتکار «کریس مورفی» سناتور دموکرات و «تاد یانگ» سناتور جمهوری‌خواه بامداد امروز (دوشنبه) خواستار برقراری آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت در نوار غزه شدند.

به نوشته وبگاه «آکسیوس»، این بیانیه مشترک می‌گوید: «در نتیجه حملات راکتی حماس و پاسخ‌های اسرائیل، دو طرف باید درک کنند که جان‌های بسیاری از دست رفته و درگیری‌ها نباید بیش از این تشدید شود».

مورفی، یانگ و دیگر قانونگذاران آمریکایی در این بیانیه گفتند: «ما از گزارش‌ها درباره اینکه طرفین درحال بررسی یک آتش‌بس هستند، دلگرم شده‌ایم. امیدواریم این آتش‌بس بسرعت حاصل شود تا بتوان گام‌های بیشتری برای حفظ آینده [راهکار] دو دولتی برداشته شود».

بر اساس این گزارش، البته این سناتورهای آمریکایی در عین درخواست آتش‌بس، از حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه نیز حمایت کردند: «اسرائیل حق دارد که از خودش در برابر حملات راکتی حماس، به نحوی متناسب با خطری که شهروندانش را تهدید می‌کند، دفاع کند».

به نوشته آکسیوس، در کنار این بیانیه مشترک، ۲۸ سناتور دموکرات در نامه‌ای جداگانه تاکید کردند: «برای جلوگیری از تلفات بیشتر غیرنظامیان و ممانعت از افزایش درگیری‌ها بین اسرائیل و اراضی فلسطینی، ما خواستار آتش‌بس فوری هستیم».

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه هفته قبل و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

آمریکایی‌ها در حالی حق دفاع از خود را به صهیونیست‌ها می‌دهند که نه تنها آنها بودند که ابتدا حملات را آغاز کردند بلکه طبق اعلام وزارت بهداشت نوار غزه، تا این لحظه شمار قربانیان حملات ددمنشانه صهیونیست‌ها به ۲۱۸ شهید از جمله ۵۸ کودک و ۳۴ زن رسیده است. همچنین بیش از ۱۲۰۰ فلسطینی تا کنون مجروح شده‌اند.

امروز همچنین «الیزیر تولدانو» فرمانده بخش جنوبی ارتش رژیم صهیونیستی با تهدید سران ارشد جنبش مقاومت حماس به ترور در حملات هوایی، بر عدم پذیرش آتش‌بس با نوار غزه تاکید کرد.