دیدنی‌ترین کاخ‌های تاریخی تهران

شهر تهران آثار تاریخی و جاذبه¬های گردشگری و تفریحی فراوانی دارد. شاید در روزهای تعطیل یا تعطیلات نوروز، کمتر آدم¬هایی باشند که تصمیم بگیرند برای گذراندن دوران تعطیلات خود، به شهر تهران سفر کنند و از جاذبه¬های گردشگری آن دیدن کنند.

اما بهتر است بدانید که این شهر آنقدر آثار تاریخی زیبا و تفریحات مختلف دارد که قطعا می­توانید روی تهرانگردی در تعطیلات حساب باز کنید. ما در این مقاله می­خواهیم تعدادی از کاخ­های معروف تهران که همیشه مورد توجه تهرانی­ها و کسانی که به این شهر سفر می­کنند هست را به شما معرفی کنیم. در انتهای مقاله، روشی ساده برای رزرو هتل در تهران را با شما در میان می­گذاریم.

کاخ گلستان

یکی از قدیمی­ترین و زیباترین کاخ­های داخل تهران، کاخ گلستان می­باشد. این کاخ که قدمتش به دوران قاجار بازمی­گردد، در خیابان پانزده خرداد تهران واقع شده و در گذشته محل زندگی پادشاهان مختلفی از جمله آقامحمد خان و ناصرالدین شاه بوده است. داخل این مجموعه، بخش­های مختلفی از جمله کاخ شمس­العماره، تالار آیینه و ایوان تخت مرمر وجود دارد که می­توانید از آنها دیدن کنید. فضای زیبای محوطه کاخ نیز برای عکاسی بسیار مناسب می­باشد.

مجموعه کاخ سعدآباد

یکی دیگر از کاخ­های تهران که مانند کاخ گلستان، قدمتش به دوران قاجار بازمی­گردد، مجموعه کاخ سعدآباد می­باشد. این کاخ در شمال شهر تهران و در نزدیکی میدان تجریش قرار گرفته است. داخل این مجموعه سرسبز و پر از درخت، ساختمان­های مختلفی وجود دارد که می­توانید از آنها دیدن کنید. برخی از ساختمان­های مهم و پرطرفدار داخل این مجموعه عبارتند از کاخ سفید، موزه هنر ملل، کاخ موزه سبز، موزه استاد فرشچیان و موزه نظامی.

مجموعه کاخ نیاوران

یکی دیگر از سه کاخ معروف شهر تهران، مجموعه کاخ نیاوران است که در منطقه­ای خوش آب و هوا و در نزدیکی میدان نیاوران ساخته شده است. این کاخ پس از انقلاب سال ۵۷ به موزه تبدیل شد و برای بازدید عموم، در دسترس قرار گرفت. فضای سبز داخل این مجموعه، منظره چشم­نوازی را ایجاد کرده است که در فصل پائیز، این کاخ را به یکی از بهترین مکان­های تهران برای عکاسی تبدیل کرده است.

رزرو هتل در تهران

هر زمان که تمایل داشتید به شهر تهران سفری داشته باشید و از آثار تاریخی که برایتان معرفی کردیم، دیدن کنید، کافیست سری به سایت اسنپ تریپ بزنید. وقتی وارد اسنپ تریپ شدید، در قسمت هتل، تهران را جستجو کنید و زمان ورودتان به هتل و خروج­تان را نیز مشخص کنید. اسنپ تریپ هتل­های مختلفی را در شهر تهران به شما معرفی می­کند. شما می­توانید هر یک از هتل­های تهران مانند هتل استقلال تهران و یا هتل هما تهران را رزرو کنید و هزینه آن را بصورت آنلاین پرداخت کنید.