رد صلاحیت مجدد ۵ عضو شورا را پیگیر هستم

رئیس شورای شهر تهران گفت: درست نیست که در رقابت‌های سیاسی زحمات شورای شهر تهران را زیر سوال ببریم.

ایلنا نوشت: رئیس شورای شهر تهران گفت: درست نیست که در رقابت‌های سیاسی زحمات شورای شهر تهران را زیر سوال ببریم.

 محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: واکسیناسیون امری ملی است و باید این طرح به صورت ملی پیگیری شود. با توجه به مشکلاتی که در واردات برای بخش خصوصی ایجاد شده و موضوع خرید واکسن توسط این بخش با تردید همراه شده، لذا شهرداری نیز با ورود به این بحث دچار بحران می‌شود و بهتر است وارد این رویه نشود و با همان روشی که کشور برای واکسیناسیون در نظر گرفته حرکت کند.

او درباره رد صلاحیت اعضای شورای شهر تهران در انتخابات شوراها گفت: انتخابات شوراها در کنار انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و وجود آن باعث می‌شود مشارکت بالا برود. اگر نگاه حذفی در رقابت داشته باشیم باعث می‌شود تعداد شرکت کنندگان کاهش یابد و به منویات مقام معظم رهبری عمل نمی‌شود.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: لذا باید از منظر ملی به آن نگاه کنیم و انتخابات شوراها را پرشور کنیم. یکی از جنبه‌های پرشور شدن انتخابات شوراها رقابت سالم است. متاسفانه رد صلاحیت‌هایی  اتفاق افتاد و پس از اعتراض، بخشی از اعضای شورا تایید صلاحیت شدند اما صلاحیت ۵ نفر از اعضای شورای شهر هنوز تایید نشده است. در حال پیگیری و مذاکره با اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات هستم و امیدوارم این مشکل در تهران و در باقی شهرها حل شود.

هاشمی افزود: شورای شهر پنجم یکی از شوراهایی بوده است که به ویژه در منویات مقام معظم رهبری بسیار درست عمل کرده است. برای مثال نظرات ایشان در مورد فضای سبز و باغات تهران دقیقا عمل شده است در حالی که در شورای شهر و شهرداری قبلی این اتفاق رخ نداده است. همچنین در زمینه شهرفروشی منویات ایشان به شدت و درست عمل شده است. همچنین شفافیت را به خوبی انجام دادیم. موارد بسیاری است که در جهت اهداف نظام خوب عمل شده است و درست نیست که در رقابت‌های سیاسی زحمات شورای شهر تهران را زیر سوال ببریم.

او تاکید کرد: از طرفی نباید بدون دلیل صلاحیت افراد را رد کرد به ویژه در برخی بندهایی که لایق این موضوع نیستند و قطعا این موضوع را پیگیری جدی خواهم کرد و تا مقامات بالای هیات نظرات خواهم رفت تا صلاحیت ۵ نفر دیگر از اعضای شورای شهر نیز تایید شود.