رکورد زنی متروی تهران در عین رعایت کیفیت و استاندارد جهانی

این روزها افتتاح دو ایستگاه در خط 6 و 3 متروی تهران، موضوع حمل و نقل ریلی و بسط و توسعه شبکه مترو را دوباره به صدر اخبار آورده است، آنهم در شرایطی که منتقدان مدیریت شهری در رسانه های متعلق به خود، اصرار و پافشاری دارند که در طول چهار سال گذشته شهرداری تهران و مترو در حوزه عملیات عمرانی هیچ توفیقی نداشته و نتوانسته مانند دوره قبلی از پس ساخت و سازهای بزرگ و ابر پروژه های شهری بر بیاید.

عبدالرضا رئیسی روزنامه نگار و فعال رسانه ای عرصه حمل و نقل ریلی پایتخت، درباره عملکرد شرکت متروی تهران در طول ۴ سال گذشته، می گوید: برخلاف تبلیغات منفی که عده ای در صدد القای آن به افکار عمومی هستند، تا دوره مدیریت شهری در دوره اخیر را فاقد کارآمدی و بدون دستاورد نشان دهند، اتفاقا و حداقل در حوزه حمل و نقلی ریلی (مترو) طی چهار سال گذشته نه تنها کم کاری رخ نداده که رکورد زنی نیز اتفاق افتاده است.

رئیسی درباره مشخصه های این رکوردزنی اضافه کرد: در طول چهار سال گذشته شرکت متروی تهران ۳۰ ایستگاه جدید را افتتاح کرد که دو مورد آن یعنی ایستگاه اقدسیه در خط ۳ و ایستگاه مرزداران در خط ۶ روز گذشته افتتاح شدند و ۲ ایستگاه نیز در خرداد ماه سال جاری به مرحله افتتاح می رسند که در مجموع با افتتاح ۳۲ ایستگاه طی ۴ سال گذشته یک رکورد تاریخی در کارنامه چند دهه ای مترو ثبت شده و میانگین افتتاح ۸ ایستگاه در سال در کارنامه مدیریت شهری این دوره به یادگار می ماند.

وی همچنین خاطر نشان کرد:نکته کلیدی در این میان آنست که این رکوردزنی در شرایطی رقم خورده که کشور طی چند سال گذشته در سخت ترین شرایط اقتصادی، تحریم های ظالمانه و با کمبود منابع مالی روبرو بوده است.

رئیسی در ادامه نیز افزود: در ساخت ایستگاه های مترو طی چهار سال اخیر، نهایت دقت و کارآمدی در راستای خدمت رسانی بهینه به شهروندان معزز تهرانی مد نظر قرار گرفته و علاوه بر استفاده از بهترین متریال مطابق با استانداردهای جهانی، کیفیت بالا، جلوه های بصری توامان با المان های فرهنگ ایرانی-اسلامی در ساخت تجهیزات مترو حداکثر استفاده از توانمندی های داخلی و تولید ملی مد نظر بوده است.

وی در پایان نیز تاکید کرد: نکته ای که نباید آن را به فراموشی سپرد، این است که در ایستگاه های جدید، تمامی امکانات برای بهره برداری افراد کم توان، سالمندان و معلولان مورد توجه بوده و بیش و چند برابر  تمامی ادوار گذشته در این زمینه زیرساخت به بهره برداری رسیده است. مضاف بر آنکه در حین همین افتتاح ها در چندین و چند ایستگاه نیز افتتاح ورودی های مستقل و بهینه سازی امکانات ایستگاه های قدیمی نیز انجام پذیرفته است.