ریزش مو بعد از تزریق واکسن کرونا

گاهی ممکن است که افراد دریافت کننده واکسن کرونا، عوارض جانبی ناشی از تزریق واکسن را تجربه کنند.

گاهی ممکن است که افراد دریافت کننده واکسن کرونا، عوارض جانبی ناشی از تزریق واکسن را تجربه کنند. این عوارض طبیعی بوده و بدن افراد در حال پاسخ به ایمنی و محافظت از بدن است. این عوارض ممکن است، شما را هنگام انجام فعالیت های روزانه با مشکل مواجه کند ولی جای نگرانی نیست و طی چند روز برطرف خواهد شد.

 

یکی از عوارض تزریق واکسن ریزش موی شدید افراد می باشد که تا مدت ها پس از تزریق با آن مواجه هستند. البته تمام افراد با این مشکل مواجه نمی‌شوند؛ بلکه گروهی پس از تزریق واکسن و عوارض ناشی از آن متاسفانه دچاریزش موی شدید شده و تا مدت ها با این مشکل درگیر خواهند بود.

عوارض ویروس ترکیبی کرونا و آنفولانزا به نام فلورونا

ویروس ترکیبی فلورونا (ترکیب ویروس کرونا و ویروس آنفولانزا) که نخستین گونه آن در اسرائیل مشاهده شده است، جزو جدیدترین گونه های جهش یافته ویروس کرونا می‌باشد. بیمار یک زن جوان و باردار بوده که با علائم خفیفی به بیمارستان مراجعه کرده و بستری شده است.

متخصصان و پزشکان در حال بررسی این گونه جدید هستند تا متوجه شوند که آیا ترکیب این دو ویروس باعث عفونت های جدی‌تر خواهد شد یا خیر!!

 

از مهم‌ترین علائم بیماری فلورونا می‌توان به تب، گلو درد، بدن درد،عطسه، خستگی، سردرد، حالت تهوع، تنگی نفس، استفراغ، سرفه، اسهال و راش (ضایعه پوستی)، ریزش مو و… اشاره کرد..

درمان ریزش مو بعد از تزریق واکسن کرونا

افرادی که پس از تزریق واکسن کرونا، دچار ریزش مو می‌شوند باید برای انجام درمان ‌های مرتبط با این مشکل نزد پزشک بروند. مهم ترین عامل در درمان ریزش مو، مراجعه سریع به پزشک است. هرچقد سریع تر به متخصصین پوست و مو مراجعه کنید، روند درمان سریعتر طی شده و زودتر جواب خواهید گرفت.

عوارض احتمالی واکسن یادآور کرونا

زمانی که واکسیناسیون انجام می‌شود، با توجه به نوع واکسن، نوع مختلفی از آنتی ژن وارد بدن می‌شود. در واقع آنتی ژن به معنی تولید واکنش آنتی بادی می‌باشد و هنگام حمله ویروس، آنتی بادی که از قبل در بدن تزریق شده با ویروس مقابله می‌کند. این واکنش ها به صورت تب، لرز، بدن درد، گلودرد، ریزش مو، بیحالی و… خود را نشان می‌دهند.

 

این عوارض در دوز اول نسبت به دوز دوم بیشتر بوده و در دوز یادآور واکسن کرونا کمتر نیز می‌شود. در دوز یادآور ممکن است دچار تب، سردرد، خستگی، ورم در محل تزریق واکسن شوید که بسیار خفیف بوده و جزو عوارض رایج بعد از تزریق واکسن کرونا باشد.

پیشگیری از عوارض احتمالی بعد از تزریق دوز سوم واکسن کرونا

  • به هیچ عنوان با معده خالی برای تزریق واکسن نروید.
  • از مصرف غذاهای سرخ شده و سنگین قبل و بعد از تزریق واکسن خودداری کنید.
  • استعمال سیگار و نوشیدنی های الکل دار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
  • حفظ رطوبت بدن مهم است، به همین خاطر مقدار زیادی آب بنوشید.
  • مصرف میوه و سبزیجات که حاوی مقدار زیادی فیبر و پروبیوتیک می‌باشد.
  • خودداری از مصرف بیش از اندازه غذاهای بسیار فرآوری شده
  • از مصرف مواد غذایی حاوی پروتئین که هضم آن آسان است، مانند کشک غافل نشوید.