سقوط آزاد بورس/ شاخص کانال حمایتی را از دست داد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۲۵هزار واحدی روبرو شد و کانال یک میلیون و سیصد هزار واحدی را از دست داد.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۲۵هزار واحدی روبرو شد و کانال یک میلیون و سیصد هزار واحدی را از دست داد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۱۷۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۹۴میلیارد تومان در بیش از ۳۹۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۵ هزار و ۲۴۹واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۹۵هزار و ۵۲۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های گروه دارویی برکت، بورس کالای ایران و معدنی املاح ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۹۸۸میلیون ورقه به‌ارزش ۲هزار و ۴۴۱میلیارد تومان در ۱۱۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۹۰واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۹۳۰واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های توسعه سرمایه و صنعت غدیر، تولید برق عسلویه مپنا و پخش هجرت بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.