سیر تا پیاز درباره اسپری بدن

اسپری بدن یا تن ‌اَفشانه، در دسته عطرها قرار می گیرد که برای زیر بغل طراحی و تولید شده‌اند. از مواد تشکیل دهنده اسپری بدن میتوان به مواردی نظیر: بوتان، ایزوبوتان، پروپان، الکل و پاراف اشاره کرد.

اسپری بدن چیست و چه کاربردی دارد؟

اسپری بدن یا تن ‌اَفشانه، در دسته عطرها قرار می گیرد که برای زیر بغل طراحی و تولید شده‌اند. از مواد تشکیل دهنده اسپری بدن میتوان به مواردی نظیر:  بوتان، ایزوبوتان، پروپان، الکل و پاراف اشاره کرد. از خصوصیات مهم، مقرون به صرفه بودن آن است به عبارتی اسپری ‌بدن عمدتاً ارزان ‌تر و کم ‌قدرت ‌تر از ادکلن‌ ها به حساب می آید اما قدرت بو زداییشان دو برابر است. همچنین اسپری بدن یا تن ‌اَفشانه در دو نوع ضد تعریق و خوشبو کننده تولید می‌شود که یکی از وسایل پر کاربرد و مهم برای استفاده خانم ها و آقایان به شمار می‌رود.

اسپری های خوشبو کننده انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع کاربرد و سلیقه میتوانید آن را انتخاب کنید. در ادامه باید به این نکته اشاره کرد که بهترین اسپری خوشبو کننده بدن، فقط حاوی مواد خوشبوکننده است و کمک زیادی به کاهش، میزان تعریق یا کم شدن تعداد باکتری های موجود در عرق نمی کنند. ولی اسپری ضد تعریق ممکن است حتی هیچگونه مواد خوشبوکننده ای نداشته باشد و فقط برای جلوگیری از تعریق بیش از حد، مورد استفاده قرار بگیرد.

تفاوت اسپری بدن و بادی اسپلش

اسپری بدن در دو دسته خوشبو کننده و ضد تعریق طراحی و تولید شده اند و بادی اسپلش ها نیز در دو دسته بادی اسپلش عطری و بادی اسپلش شاین دار موجود می باشند. اسپری های بدن خوشبو کننده حاوی موادی هستند که به کم کردن تعریق بدن کمکی نمیکنند و تنها تا ساعتی محدود بدن را خوشبو نگه میدارند اما اسپری های ضد تعریق میکروب های پوست زیر بغل را کاهش میدهند و در نتیجه تا یک روز تمام از عرق کردن و بوی بد پوست زیر بغل جلوگیری مینماند.

بادی اسپلش های عطری دارای تنوع بسیار زیادی در رایحه، که میتوانند جایگزین مناسبی به جای عطر و ادکلن باشند که مانند اسپری های بدن قیمت به صرفه تری نسبت به عطر و ادکلن دارند. همچنین بادی اسپلش های شاین دار دارای روغن های معطر و اکلیل های ریزی هستند که بر روی پوست نشسته و پوست بدن شما را درخشان جلوه میدهند. به طور کلی تفاوت اسپری بدن با بادی اسپلش در این است که بادی اسپلش ها مایع رقیقی هستند که روی پوست بدن اسپری میشوند و از موادی نظیر اب و الکل تشکیل شده اند و در واقع کارایی اسپری های بدن، عطر و ادکلن را دارند و میزان ماندگاری انها شبیه به هم است. اسپری های بدن تشکیل شده از موادی چون پاراف، الکل، بوتان، پروپان و گاز، که مناسب استفاده روی پوست بدن و روی لباس می باشند. همچنین گاز موجود در ان باعث میشود مواد، از اسپری ها بیرون، و روی پوست شما بنشینند.

اسپری بدن برای کدام دسته از افراد توصیه میشود؟

2_blp3.jpg

اسپری های بدن معمولا مدت ماندگاری کمی دارند و این نوع اسپری ها در دسته های خوشبو کننده و ضد تعریق موجود می باشند و اساسا برای کسانی توصیه میشود که بدن ان ها تعریق کمتری دارد، چرا که این نوع اسپری ها حاوی موادی هستند که میتوانند به طور محدود از تعریق شما جلوگیری نمایند.

بهترین زمان برای استفاده از اسپری بدن

با توجه به مکانیسم اثرگذاری اسپری های بدن لازم است بلافاصله پس از استحمام استفاده کنید. قبل از آنکه عرق کنید باید اسپری را در زیر بغل و نواحی که تعریق میکند به کار ببرید. در این مورد بدن می بایست کاملا خشک شده باشد.

بدترین زمان برای استفاده از اسپری بدن

زمانی که بدن شما تعریق زیادی کرده و  بوی بدی گرفته است بدترین زمان برای استفاده از اسپری های بدن میباشد. چرا که نه تنها پوست زیر بغل شما را خوشبو نمیسازد بلکه بوی تند و بدی را در فضا پخش میکند.

ایا استفاده از اسپری بدن محدویت خاصی دارد؟

اسپری های بدن میتوانند بدن شما را خوشبو کرده و تا ساعاتی این بو، ماندگار باشد. اما زمانی شما باید اسپری زدن را تمدید کنید، معمولا هنگامی که بدن شما تعریق زیادی کرده و بدن شما بوی تند و بدی گرفته است. پس از استحمام و خشک کردن پوست زیر بغل مجدد میتوانید از اسپری بدن استفاده کنید.

نیوا شناخته شده ترین برند برای اسپری بدن

3_s2nt.jpg

نام تجاری نیوا، یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه محصولات مراقبتی پوست است که بیش از ۱۰۰ سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و طراحی محصولات بهداشتی دارد. اسپری نیوا یکی از برترین اسپری‌های خوشبوکننده و ضدتعریق موجود در بازار، که حدود ۴۸ ساعت ماندگاری دارد. قیمت این نوع  اسپری ها مقرون ‌به ‌صرفه بوده و با ماندگاری خوب و رایحه های متنوع دل‌ انگیز هستند. یکی از دلایل محبوبیت آقایان و بانوان ایرانی از اسپری نیوا میزان ماندگاری بسیار بالا و جلوگیری از پخش بوی نامطبوع بدن است. همچنین به شادابی و تازگی پوست بدن کمک بسیاری میکند و از رایحه‌های بسیار ملایم تشکیل شده اند.