سیگنال مهم قیمت به معامله گران دلار / اسکناس آمریکایی ٢٢ هزار تومان می شود؟

فاصله قیمت دلار در قرافی بانکی و بازار آزاد دیروز به ۴۵٣ تومان رسید تا همچنان برای برخی معامله گران خرید دلار از صرافی بانکی به قصد فروش در بازار آزاد سودآور باشد.

اسکناس امریکایی روز چهارشنبه در بازار آزاد ۱۰ تومان از ارزش خود را از دست داد، اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ چقدر بود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت:  در پنجمین روز هفته، دلار راه افزایشی را ادامه نداد و به زیر محدوده ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومانی رفت. اسکناس آمریکایی درحالی‌که روز سه‌شنبه ۵۰ تومان رشد قیمت را تجربه کرده بود، روز چهارشنبه ۱۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۲۳ هزار و ۶۹۰ تومان رسید.

کاهش قیمت روز پنجم هفته محدود بود ولی سیگنال مهمی به معامله‌گران دلار داد. به گفته فعالان، بازار نشان داد به راحتی قابلیت عبور از سطح ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان را ندارد؛ موضوعی که درانتظارات معامله‌گران تاثیر زیادی داشت. تحلیلگران فنی اعتقاد دارند، تا زمانی که قیمت دلار زیر محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی قرار دارد، شانس افزایش فروش‌ها در بازار بسیار بیشتر است.

آنها اعتقاد دارند بازار در صورت تثبیت زیر محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی، به‌تدریج به سوی کانال ۲۲ هزار تومانی حرکت خواهد کرد.