غیبت بهترین گلزن الهلال مقابل استقلال

سرانجام الهلال لیست آسیایی خود را برای دیدار با استقلال اعلام کرد که در آن اثری از بافتیمبی گومیس بهترین گلزن ۳ فصل گذشته این تیم دیده نمی‌شود.

زمان زیادی تا آغاز دوباره رقابت های لیگ قهرمانان آسیا باقی نمانده و نمایندگان ایران طی روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریور باید به مصاف رقبای خود بروند. الهلال قهرمان فصل گذشته عربستان، رقیب استقلال و مجیدی در مرحله یک هشتم نهایی است.

از چند هفته پیش، بحث و گمانه زنی درخصوص بازیکنان خارجی الهلال که باید مقابل استقلال به میدان بروند، مطرح بود. با توجه به حضور آندره کاریو در تیم ملی پرو و همچنین گوستاوو کوئیار در تیم ملی کلمبیا، غیبت این دو مهره کلیدی برابر استقلال، قطعی شده بود.

سرمربی الهلال در نهایت می بایست از میان ۵ بازیکن خارجی باقیمانده، نام ۴ نفر را در لیست آسیایی خود قرار دهد. حالا روزنامه الریاض عربستان خبر داده است که لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی الهلال سرانجام تصمیم خود را در این خصوص اعلام کرده و او روی نام مهاجم باتجربه و گلزن خود یعنی بافتیمبی گومیس خط قرمز کشیده است.

بدین ترتیب بازیکنان خارجی الهلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و دیدار برابر استقلال، شامل لوسیانو ویتو، موسی مارگا و متئوس پریرا خواهند بود ضمن اینکه جانگ هیون سو به عنوان سهمیه آسیایی، این تیم را در لیگ قهرمانان همراهی م کند.