ماجرای زورگیری که پس از سرقت، کلاهبرداری می‌کرد

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۳ سارق و کلاهبردار حرفه ای خبر داد و گفت: متهمان پس از زورگیری تلفن همراه مال باخته، از شهروندان کلاهبرداری می کردند.

ایلنا نوشت: رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۳ سارق و کلاهبردار حرفه ای خبر داد و گفت: متهمان پس از زورگیری تلفن همراه مال باخته، از شهروندان کلاهبرداری می کردند.

سرهنگ کارآگاه “علی عزیزخانی” بیان داشت: دوازدهم اسفند ماه سال گذشته پرونده ای با موضوع زورگیری و سرقت تلفن همراه  از طریق کلانتری ۱۱۵ رازی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی عنوان کرد: مفاد پرونده حاکی از آن بود، شاکی  که مردی ۳۰ ساله  است در محدوده میدان راه آهن توسط ۲ موتورسوار جوان مورد ضرب و جرح قرار می گیرد و تلفن همراهش به همراه  مبلغ ۲۹ میلیون تومان پول نقد از وی سرقت می شود.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی ابراز داشت: در بررسی های پلیس مشخص شد که متصرف تلفن همراه به دفعات مختلف به اشخاص متعدد تماس گرفته است. با شناسایی مخاطبین متهم، مشخص شد که متهم طی تماس تلفنی با شهروندان مبالغی را از آنان  درخواست کرده است و مدعی شده است که نزدیکان آنان تصادف کرده و نیاز به واریزی وجه برای درمان است که متاسفانه شهروندان به آنان اعتماد مبالغ درخواستی را واریز کرده اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی هویت متهم شناسایی و مشخص شد که وی یکی از سارقان زورگیر می باشد که با هماهنگی های قضائی، متهم در مخفیگاهش در محدوده میدان راه آهن دستگیر که پس از انتقال به پلیس آگاهی به زورگیری و۵ فقره کلاهبرداری از مال باختگان با همکاری  ۲ تن از همدستانش به نام “مرجان” و “سعید” معترف شد.

کارآگاه عزیزخانی با بیان اینکه متهم دیگر پرونده در عملیات دیگری دستگیر شد، افزود : کارآگاهان تاکنون ۴ تن  از مال باختگان را شناسایی و تحقیقات کماکان برای کشف سایر جرایم ارتکابی از سوی مجرمان و همچنین دستگیری “مرجان” ادامه دارد.