مخالفت آمریکا با کاهش تحریم‌های کره‌شمالی

رئیس دپارتمان سازمان‌های بین‌المللی در وزارت خارجه روسیه گفت، رایزنی درباره احتمال تسهیل قعطنامه‌های شورای امنیت در رابطه با کره‌شمالی در بحبوحه مشکلات بشردوستانه‌ این کشور پیشنهاد داده شد اما آمریکا این ابتکارعمل را رد کرد.

ایسنا نوشت:رئیس دپارتمان سازمان‌های بین‌المللی در وزارت خارجه روسیه گفت، رایزنی درباره احتمال تسهیل قعطنامه‌های شورای امنیت در رابطه با کره‌شمالی در بحبوحه مشکلات بشردوستانه‌ این کشور پیشنهاد داده شد اما آمریکا این ابتکارعمل را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پیوتر ایلیچف، رئیس دپارتمان سازمان‌های بین‌المللی در وزارت خارجه روسیه امروز (دوشنبه) به خبرنگاران گفت: ما مدت‌ها پیش در مورد تأثیر تحریم‌ها بر روی مسائل بشردوستانه بحث کرده‌ایم. متأسفانه آمریکایی‌ها نمی‌خواهند در سیاست فشار حداکثری خود بر کره‌شمالی تغییری ایجاد کنند.

او افزود: هیچ چیزی جواب نداد… ما یک برنامه چهار مرحله‌ای داریم، برنامه‌ای که ما به طور مشترک با چین پیشنهاد کرده‌ایم که محدود شدن فشار تحریم‌ها را پیش‌بینی می‌کند. اما هیچ پیشرفتی وجود ندارد.

پیشتر در ماه آوریل سفارت روسیه اعلام کرد، با توجه به محدودیت‌های سراسری و کمبود کالاهای ضروری در کره‌شمالی تنها ۹ سفیر خارجی و چهار کاردار همچنان مشغول به کار در این کشور هستند.