مسابقه چهارراه کودک | راهکارتان برای کمک به کودکان کار چیست؟

چهارراه کودک به مناسبت روزجهانی مقابله با کارکودک اقدام به برگزاری مسابقه‌ای با همکاری سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران کرده است.

چهارراه کودک نوشت: مسابقه چهارراه کودک شامل یک پرسش است و مخاطبان باید پاسخ دهند که راهکارشان برای کمک به کودکان کار چیست؟

 

چطور می‌توان در مسابقه شرکت کرد؟

برای شرکت در این مسابقه دو راه وجود دارد.
اول اینکه اینستاگرام چهارراه کودک را به آدرس https://www.instagram.com/4rahkoudak/ (اینجا) دنبال کنید و زیر پست مربوطه نظر خود را منتشر کنید.
دوم اینکه کد QR موجود در  پوستر مسابقه را اسکن کنید و با هدایت به صفحه چهارراه کودک در اینستاگرام نظر خود را در زیر پست مربوطه به ما برسانید.

بعد از شرکت در مسابقه چه می‌شود؟

تمام نظرات درج شده در زیر پست چهارراه کودک از سوی کارشناسان خوانده شده و بهترین و البته اجرایی‌ترین راهکارها انتخاب و معرفی می‌شود. از بهترین راهکارها با اهدای جوایزی در مراسم روزجهانی مقابله با کارکودک تقدیر خواهدشد و علاوه بر آن با هماهنگی‌های انجام شده با سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران بهترین نظرات و پیشنهادات در سیاستگذاری‌ها  واقدامات اجرایی این سازمان به‎کار گرفته خواهد شد. همچنین گزارشی از پیشنهادات به نهادهایی نظیر بهزیستی، سازمان‌های مردم نهاد و … ارائه خواهدشد.

چطور باید به سوال پاسخ داد؟

پاسخ به سوال ساده است و اصلا نباید دچار وسواس در پاسخ شد. تصور کنید زمانی که با کودکان کار روبه‌رو می‌شوید چه راهکاری برای کمک به آنان به ذهنتان می‌رسد و به نظر شما چطور می‌توان کار کودک را به طور کامل از بین برد؟ همین راهکار را در زیر پست اینستاگرام چهارراه کودک منتشر کنید.

هدف از مسابقه چیست؟

هدف از طراحی و اجرای این مسابقه جلب مشارکت مردم و افزایش آگاهی نسبت به پدیده کار کودک است. اینکه تمام اقشار جامعه بتوانند در این زمینه مشارکت کرده و بدانند که با حضور و مشارکت آنان می‌توان بسیاری ازمشکلات را حل کرد.

پایان پیام