مقتدی صدر: برخی از نادانان با تظاهرات به دنبال فتنه هستند

رهبر جریان صدر عراق تأکید کرد، تظاهراتی که برخی نادانان برای برگزاری آن در استان الانبار تلاش می‌کنند تلاشی برای ایجاد فتنه طایفه‌ای است.

ایسنا نوشت: رهبر جریان صدر عراق تأکید کرد، تظاهراتی که برخی نادانان برای برگزاری آن در استان الانبار تلاش می‌کنند تلاشی برای ایجاد فتنه طایفه‌ای است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در توییتی نوشت: تلاش برای تظاهرات در استان الانبار از سوی برخی نادانان تلاشی برای ایجاد فتنه طایفه‌ای است که برخی سیاستمداران فاسد از آن استفاده می‌کنند. دولت باید زمام امور را به دست بگیرد و کوته فکری برخی پیروان احزابی که به تظاهرات تحت عنوان تظاهرات اکتبر دعوت می‌کنند، پایان یابد.

تظاهرات اکتبر تظاهراتی است که اوایل اکتبر ۲۰۱۹ در بغداد و برخی استان‌های جنوب عراق در اعتراض به وخامت اوضاع معیشتی، اقتصادی و بیکاری و فساد رخ داد.

مقتدی صدر گفت: برخی فاسدان از آزاد و اذیت شدن مردم و تبعیت از خارج استفاده می‌کنند از این درخواست ها برای تظاهرات حمایت می‌کنند.

ده‌ها معترض عراقی از استان‌های مختلف که نام آزادگان عراق را بر خود نهاده‌اند جمعه برای ورود به استان الانبار تلاش کردند اما ساکنان و مسئولان امنیتی آن با این مسئله مخالفت کردند.