نماینده مجلس : از زمان دولت سازندگی به بعد در مسیر کج فرهنگی قرار گرفته‌ایم

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اصلاحات جزئی در لایحه بودجه، یعنی ۴ ریال به قسمتی اضافه کردن و یک ریال از قسمت دیگر کم کردن، برای مسائل فرهنگی کشور راه‌گشا نخواهد بود.

ایسنا نوشت:یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اصلاحات جزئی در لایحه بودجه، یعنی ۴ ریال به قسمتی اضافه کردن و یک ریال از قسمت دیگر کم کردن، برای مسائل فرهنگی کشور راه‌گشا نخواهد بود.

حجت‌الاسلام حسین میرزایی ، درباره ویژگی های لایحه بودجه ۱۴۰۱ عنوان کرد: زمان ارائه پیشنهادات نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۱ آغاز شده است، بر همین اساس و با پیشنهاداتی که نمایندگان ارائه می‌کنند ممکن است تغییرات زیادی در لایحه ایجاد شود، بنابراین اکنون اظهار نظر در خصوص لایحه ای که ممکن است تا تصویب نهایی تغییرات زیادی در آن ایجاد شود شاید اظهار نظر صحیحی و دقیق نباشد.

وی افزود: پس از ارایه پیشنهادات نمایندگان و تصویب نهایی بودجه باید بررسی کنیم که آیا این لایحه می‌تواند اهداف فرهنگی مورد نظر را محقق کند یا خیر؟.

نماینده مردم اصفهان در مجلس در ادامه اظهار کرد: ما در این سال ها از زمان دولت سازندگی به بعد در مسیر کج فرهنگی قرار گرفته ایم، انجام اصلاحات جزئی در لایحه بودجه، یعنی ۴ ریال به قسمتی اضافه کردن و یک ریال از قسمت دیگر کم کردن برای مسائل فرهنگی کشور راه‌گشا نخواهد بود، اگر بتوانیم ریل فرهنگی را تغییر دهیم آن‌وقت اقدامات بودجه ای هم مؤثر خواهد بود، اما اگر قرار باشد ریل فرهنگی همان ریل دولت سازندگی تاکنون باشد و بخواهیم ۴ ریال بودجه را برای فلان طرح کم‌وزیاد کنیم تاثیرات چندانی را شاهد نخواهیم بود.