نمایندگی اشنایدر فرانسه

نمایندگی اشنایدر در زمینه طراحی و تولید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، برق صنعتی، تجهیزات مربوط به تولید، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت دارد.

نمایندگی اشنایدر در زمینه طراحی و تولید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، برق صنعتی، تجهیزات مربوط به تولید، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت دارد. نمایندگی اشنایدر الکتریک فرانسه در تمام نقاط جهان به منظور تامین تجهیزات ایمنی کار، حفاظت و کنترل بیشتر برای پاسخگویی به نیاز کارگاه ها و واحدهای صنعتی فعال است. تجهیزات و محصولات الکترونیکی در نمایندگی اشنایدر شامل انواع کلیدهوایی، سافت استارتر، و … می‌شود. در ایران نیز مشابه با سایر نقاط دنیا نمایندگی اشنایدر به عنوان معتبرترین مجموعه تولید تجهیزات الکتریکی شعبه داشته و همکاری صورت گرفته است. اگر به آشنایی با تجهیزات الکترونیکی مدرن علاقه‌مند هستید و یا قصد خرید تجهیزات الکترونیکی مدرن را برای مجموعه، شرکت، کارگاه یا واحدهای صنعتی خود را دارید پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا به انتها بخوانید.

نمایندگی اشنایدر الکتریک

شرکت و نمایندگی اشنایدر از قرن ۱۹ میلادی و سال ۱۸۳۶ توسط جوزف اوژن اشنایدر و آدولف اشنایدر تأسیس شد. برادران اشنایدر در اوایل قرن ۱۹ با تشکیل شرکت اشنایدر الکتریک در صنایع فولاد، آهن، ماشین آلات سنگین و کشتی سازی فعالیت خود را شروع کردند. پس از آن در با تأسیس شرکت اشنایدر در آلمان و همکاری با شرکت وستینگهاوس در زمینه تولید موتورهای الکتریکی، تجهیزات تابلو برق و لوکوموتیوهای برقی به فعالیت خود توسعه بخشیدند. نمایندگی اشنایدر الکتریک Schneider Electric شرکتی با فعالیت در زمینه تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در کشور فرانسه است. این شرکت در زمینه تجهیزات مهندسی برق، تجهیزات تولیدی،، توزیعی و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت دارد. دفتر مرکزی نمایندگی اشنایدر، در شهر روی ملمزون، فرانسه قرار دارد. سهام شرکت اشنایدر الکتریک، در بازار بورس یورونکست ثبت شده است. نمایندگی اشنایدر الکتریک فرانسه بر اساس لیست فورچون جهانی، در رده ۵۰۰ شرکت بزرگ جهان قرار دارد.

محصولات نمایندگی اشنایدر الکتریک

نمایندگی اشنایدر از فعال ترین تولیدکنندگان محصولات صنعت برق در دنیا است. این شرکت با چندین سال سابقه و کیفیت بالای محصولات خود اعتماد مصرف کنندگان را به خود جلب کرده است. این شرکت در زمینه مدیریت مصرف انرژی، برق ساختمان و انرژی تجدید پذیر فعالیت چشمگیری دارد. یکی از زمینه های فعالیت اشنایدر الکتریک فرانسه برق صنعتی است. محصولات مهم نمایندگی اشنایدر شامل قطعات الکتریکی مدرن، دارای اجزا و عملکرد کاربردی هستند. این قطعات شامل تجهیزات الکتریکال، قطعات و تجهیزات فیزیکال، اتوماسیون صنعتی، کالیبراتورها، آنالایزرها و … است. این تجهیزات در ادامه معرفی شده و به توضیحاتی راجع به هر یک از این نوع محصولات الکتریکی خواهیم پرداخت.

 • انواع اتوماسیون
 • کنتاکتور
 • کنترل فرمان و سیگنال
 • میکرو سوئیچ
 • لیمیت سوئیچ
 • کلید هوایی
 • سافت استارتر
 • کلید اتوماتیک و مینیاتوری
 • کلید اتوماتیک کمپکت
 • بی متال و کلید حرارتی اشنایدر الکتریک
 • کلیدهای مینیاتوری
 • محافظ جان اشنایدر و …

درباره کلید هوایی و عملکرد آن

عملکرد سیستم اطفا در کلید هوایی در هوای آزاد صورت می گیرد، به همین جهت به این نوع از كلیدها، كلید هوایی اطلاق می گردد. کلید هوایی نوعی کلید مدارشکن قدرت هوایی Air Circuit breaker برای جریان فشار ضعیف است. این کلید در آمپرهای بالا مورد استفاده قرار خواهند گرفت. کلید هوایی علاوه بر قطع و وصل جریان، حفاظت شبکه را هم بر عهده دارد. در مواقع اتصال کوتاه شدن شبکه، کاهش یا افزایش بیش از حد جریان و ولتاژ، زیاد و یا کم شدن بیش از حد فرکانس، بالا رفتن حرارت تجهیزات در اثر قدرت جریان عبوری بیش از حد یا اضافه بار و… اشاره کرد. از موارد کاربرد کلیدهای هوایی بسیار زیاد است که برخی از آن به شرح زیر است:

 • سوئیچینگ اصلی در سیستم های توزیع نیرو
 • اندازه‌گیری بسیاری از پارامترهای شبکه از جمله هارمونیک
 • ثبت کلیۀ خطاها، آلارم ها و بسیاری از پارامترها و رویداد های مهم
 • رنج وسیعی از تجهیزات جانبی شامل کنتاکت کمکی و خطا، رله های تریپ (شانت و آندر) ، اینترلاک، موتور و …

سافت استارتر و مزایای استفاده از سافت استارتر

موتور الکتریکی در سایزهای بزرگ به صورت مستقیم راه‌اندازی نمی‌شود. با راه اندازی جریان چهار تا ده برابر جریان برقرار خواهد شد. لازم است از روش سافت استارتر و درایو صنعتی یا همان اینورتر استفاده شود. سافت استارتر یعنی شروع و استارت را نرم انجام می‌دهد و راه‌اندازی نرم خواهد بود. با راه‌اندازی و وصل نمودن دستگاه سافت استارتر موتور الکتریکی به صورت نرم راه‌اندازی می‌گردد.

در مواردی که قرار است الکتروموتور به صورت نرم راه اندازی شود می‌توان از سافت استارتر استفاده نمود. سرعت الکتروموتور با استفاده از این وسیله تغییر نمی‌کند. تغییراتی که از طریق سافت استارتر ایجاد می‌شود شامل کم کردن ولتاژ در لحظه راه اندازی، تغییر زمان استارت و استپ، کم کردن ولتاژ راه اندازی، تنظیم مقدار حفاظت بار و … که بسته به نوع سافت استارتر دارد.

از جمله کاربردهای سافت استارتر می‌توان به استفاده از آن در پمپ، فن، کمپرسور، نوار نقاله، میکسر، سنگ شکن، آسیاب، سانتریفیوژ و… اشاره کرد. مزیت‌های استفاده از کم نبوده و برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

 • حذف جریان گشتاور لحظه ای در شروع راه اندازی
 • افزایش طول عمر موتور و پمپ
 • افزایش قابلیت اطمینان و راندمان سیستم
 • کاهش سایز کابل و کلید های اتصال به شبکه به دلیل کاهش جریان موتور
 • استارت سیستم بدون ضربه
 • کاهش هزینه‌های تعمیر ونگهداری
 • شتاب‌گیری و شتاب‌دهی نرم

مجموعه صنعت روز، نمایندگی اشنایدر الکتریک

مجموعه صنعت روز به عنوان نمایندگی اشنایدر در ایران با تیم فنی مهندسی مجرب سابقه فعالیت حدود یک دهه دارد. این نمایندگی اشنایدر الکتریک با همراهی پرسنل توانمند، زیرساخت های لازم برای عرضه تجهیزات الکترونیکی در ایران با تحویل فوری و سفارشی فراهم نموده است. انواع تجهیزات الکترونیکی نمایندگی اشنایدر الکتریک این مجموعه مطابق با استانداردهای روز دنیا است. نمایندگی اشنایدر الکتریک در خصوص تأمین قطعات الکترونیکی، مشاوره و طراحی فنی برای راه‌اندازی مجموعه صنعتی، مطابق با نیاز صنایع خددمات مدرن و به روز ارائه می‌نماید. خدمات پشتیبانی نیز به صورت هفت روز هفته و ۲۴ ساعته در به مشتریان ارایه می‌گردد.

کلام آخر

نمایندگی اشنایدر الکتریک در سراسر نقاط جهان از لحاظ اعتبار، قابلیت و اعتماد مشتری دارای جایگاه ویژه است. به صورتی که این شرکت در سال ۲۰۱۵ در فهرست ۵۰ شرکت برتر اروپا قرار گرفت. نمایندگی اشنایدر الکتریک با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و نوآوری در صنعت برق و با برخورداری از مراکز تحقیق و توسعه همواره شرکتی فعال نام برده می‌شود.