هشدار درباره هجوم به استان های شمالی از تریبون مجلس /شرایط از قرمز به سیاه رسیده است /سفر نکنید، وضعیت بحرانی است

دلخوش گفت: اگر ستاد کرونا بنا دارد کشور را برای کاهش موج کرونا تعطیل کند، این اقدام باید به درستی انجام شود اما پیش از اعلام تعطیلی، چمدان مسافران بسته بود و به محض اعلام سریعا به سمت استان های شمالی هجوم می آورند تا پیش از اعمال ممنوعیت ها از جاده عبور کرده باشند.

ایرنا نوشت: دلخوش گفت: اگر ستاد کرونا بنا دارد کشور را برای کاهش موج کرونا تعطیل کند، این اقدام باید به درستی انجام شود اما پیش از اعلام تعطیلی، چمدان مسافران بسته بود و به محض اعلام سریعا به سمت استان های شمالی هجوم می آورند تا پیش از اعمال ممنوعیت ها از جاده عبور کرده باشند.

سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده استان گیلان، رحمت اله نوروزی و غلام رضا شریعتی نمایندگان استان گلستان و مازندران صبح امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس از مردم خواستند به استان‌های شمالی سفر نکنند.

دلخوش اباتری ضمن تسلیت ایام سوگواری و تشکر از کادر درمان، گفت: امروز استان‌های شمالی بیش از استان‌های دیگر با موضوع کرونا درگیر شده اند و عدم جلوگیری از ترددها باعث شده موج این بیماری در این استان ها افزایش یابد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب و ضرورت رعایت قانون در استفاده از همه امکانات کشور، گفت: اگر ستاد کرونا بنا دارد کشور را برای کاهش موج کرونا تعطیل کند، این اقدام باید به درستی انجام شود اما پیش از اعلام تعطیلی، چمدان مسافران بسته بود و به محض اعلام سریعا به سمت استان های شمالی هجوم می آورند تا پیش از اعمال ممنوعیت ها از جاده عبور کرده باشند.

وی تاکید کرد: مسئولان گمرک در شرایط فعلی باید هرچه سریع‌تر نسبت به ترخیص سرم ها و افزایش واردات اقدام کنند، در حال حاضر تخت بیمارستانی، سرم و دستگاه اکسیژن‌ساز کم داریم.

دلخوش اباتری افزود: در حال حاضر برخی مشاغل همچون دست فروشان، کشاورزان کوچک، مداحان، خبرنگاران و بازاریان به دلیل تعطیلی‌ها با مشکل مواجه شده‌اند که باید ستاد مقابله با کرونا برای مشکل این اقشار نیز تدبیری بیاندیشد.

نماینده مردم استان گیلان  خاطرنشان کرد: پلیس راهور نیز باید پیش از زمان اجرای ممنوعیت ها، در محل جاده ها حضور داشته باشد و از تردد مسافران جلوگیری به عمل آورد.

شرایط استان‌های شمالی از وضعیت قرمز به سیاه رسیده است

رحمت اله نوروزی نیز در این نشست با اشاره به تصمیم ستاد مقابله با کرونا گفت: علیرغم اعلام محدودیت ها، به دلیل عدم تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود مسافران به سه استان شمالی، شاهد ترافیک شدید در جاده های هراز، چالوس، فیروزکوه و رشت هستیم.

نماینده مردم علی آباد کتول  بیان داشت: شرایط استان های شمالی از وضعیت قرمز عبور کرده و به سیاه رسیده است،  بیمارستان ها به دلیل نبود جا، از پذیرش بیماران خودداری می کنند و کمبود سرم داریم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سپاه، نیروهای مسلح و امدادی وارد کار شده اند و پلیس راهور نیز باید تدبیری بیاندیشد تا پیش از رسیدن زمان اجرای ممنوعیت ها، اقدامات لازم صورت گیرد همچنین از ملت ایران تقاضا داریم در زمان گسترش پاندمی کرونا به استان های شمالی سفر نکنند.

هجوم مسافران به استان‌های شمالی در زمان شیوع کرونا وضعیت را بحرانی‌تر می‌کند

غلام‌رضا شریعتی نیز در این نشست با اشاره به وضعیت بحرانی استان‌های شمالی در شرایط کرونا، گفت: حضور مسافران در این استان ها به منزله خرید ریسک مرگ بوده و شرایط استان ها را بحرانی‌تر می‌کند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه یکی از دغدغه های کادر درمان را تأمین اکسیژن برای بیماران دانست و افزود: به دلیل ازدحام بیماران در بیمارستان ها، مشکلات عدیده ای ایجاد شده است.

وی در ادامه با انتقاد از عدم تمهیدات لازم برای قرنطینه، ابراز داشت: ممنوعیت برای تردد اعلام شد اما پیش از اجرای آن، شاهد هجوم مسافران به استان های شمالی بودیم که موجب ترافیک ۱۰ها کیلومتری شده است.

شریعتی خاطرنشان کرد: باید پیش از اعلام تعطیلات، تدابیر لازم برای عدم حضور مسافران به استان های شمالی اندیشیده می شد.