واکنش ها به معاون اولی محمد مخبر

با انتصاب محمد مخبر به عنوان معاون اول رییس جمهوری، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صفحات شخصی خود در توییتر به این موضوع واکنش نشان دادند.

ایسنا نوشت:با انتصاب محمد مخبر به عنوان معاون اول رییس جمهوری، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صفحات شخصی خود در توییتر به این موضوع واکنش نشان دادند.

روز گذشته حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری، طی حکمی محمد مخبر را به عنوان معاون اول رئیس جمهوری منصوب کرد.

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در توییتر این انتصاب را تبریک گفته و آن را اقدامی خجسته خواندند که در زیر می خوانید:

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان: 
«انتخاب ⁧‫دکتر مخبر‬⁩ فرزند خوزستان قهرمان، بعنوان معاون اول رئیس جمهور اقدامی خجسته است. مخبر، بیش از آنکه چهره ای سیاسی باشد مدیری محرومیت زدا، عملیاتی و ⁧‫کارآفرین‬⁩ است. اداره دولت در این شرایط نیاز به مدیرانی مجرب دارد که رئیس جمهور گام اول را درست و محکم برداشت.»

علیرضا شهبازی نماینده نهاوند:
«جناب آقای دکتر مخبر،
‏انتصاب شایسته جنابعالی را به عنوان معاون اول رئیس جمهور تبریک عرض می‌نمایم.
‏با شناخت قریب به ۳۵ سال از جنابعالی و موفقیت شما در مسئولیت‌های پیشین، یقین دارم در این مسئولیت منشأ اثر و باعث تحول، توسعه، پیشرفت و بهبود وضعیت اقتصادی کشور خواهید شد.»

محمد کعب عمیر نماینده شوش:
«با توجه به شرایط حساس کشور و لزوم برون رفت از برخی معضلات پیچیده اقتصادی و اجتماعی، نیاز به استفاده از ظرفیت مدیریتی دلسوزان و نخبگان کشور در دولت ایران قوی‬⁩ توسط رییس‌جمهور محترم است. انتخاب فرزند ⁧‫خوزستان‬⁩ آقای مخبر دزفولی در جایگاه معاون اول نوید بخش فصل تازه ای در آینده ایران عزیز است.»

احمد نادری نماینده تهران:
«دکتر محمد مخبر یکی از مدیران‌ موفق سال‌های اخیر کشور است که منشاء خدمات زیادی در حوزه های مختلف بوده است.
‏انتصاب ایشان بعنوان معاون اول، اتفاق مبارکی است که می تواند منشاء اثرات مثبتی‌ در قوه مجریه ‌و کشور باشد.
‏برای ایشان و همه همکارانشان آرزوی توفیق دارم.»

احسان ارکانی نماینده نیشابور:
«دکتر ⁧‫مخبر‬⁩ را از زمانیکه مدیرکل ستاد اجرایی خراسان رضوی بودم بعنوان یک مدیر راهبردی، جامع، اخلاق‌مدار، جوان‌گرا و دارای قدرت سازماندهی بالا می شناسم. حضور ایشان در جایگاه ⁧‫معاون اول‬⁩ رئیس جمهور، انتخابی بسیار شایسته و امیدوارکننده است. برای دکتر ⁧‫مخبر‬⁩ آرزوی توفیق روز افزون دارم.»

مجتبی یوسفی نماینده اهواز: 
«‏برای ایرانی قوی باید دولتی قوی تشکیل داد و شرط دولت قوی بهره مندی از توانایی نخبگان کارآزموده است. آقای ⁧‫مخبر‬⁩ فردی پر تلاش است که سالها برای خودکفایی و در راه خدمت به ایران جهاد علمی کرده اند. تبریک به ⁧‫ایران‬⁩ و تبریک به ⁧‫فرزند خوزستان ، به امید ⁧‫ایران قوی‬⁩.»

سید نظام الدین موسوی نماینده تهران:
«سالیان متمادی است دکتر محمد مخبر دزفولی را به مدیریت جهادی و تحول خواهانه، صداقت و ولایتمداری می شناسم. بی هیچ غلو و اغراقی حضور دکتر مخبر در جایگاه معاون اول آیت الله رئیسی، هم لنگر اطمینان و آرامش برای افکار عمومی و نخبگان و هم موتور محرکه دولت در مسیر پیشرفت و خدمت خواهد بود.»

سید محسن دهنوی نماینده تهران: 
«انتصاب دکتر محمد ⁧‫مخبر‬⁩ به عنوان معاون اول رییس جمهور، نشان از عزم جدی دولت سیزدهم برای حل مشکلات اقتصادی کشور دارد. با درایت این مدیر توانمند و قاطع، امیدمان به اصلاح ساختارهای معیوب دستگاه‌های اجرایی افزایش یافت. با ادامه‌ی همین رویکرد در سایر انتصابات، صنعت دوباره جان می‌گیرد.»