چند حزب زیر پرچم شورای ائتلاف رفتند؟

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اعلام کرد: ۱۲ نفر از نمایندگان احزاب در شورای ائتلاف حضور دارند که ممکن است این تعداد هم افزایش پیدا کند.

مهر نوشت: نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اعلام کرد: ۱۲ نفر از نمایندگان احزاب در شورای ائتلاف حضور دارند که ممکن است این تعداد هم افزایش پیدا کند.

مهدی چمران نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب  با اشاره به اینکه این شورا سامانه مجمع خود را تشکیل داده است، گفت: تهران مثل دیگر شهرها مجمعی دارد که برای ریاست جمهوری و شورای شهر از این مجمع و رای کسانی که در آن حضور می‌یابند استفاده می‌شود؛ کسانی که در این مجمع رای بیاورند به عنوان نامزد انتخاب می‌شوند.

وی با بیان اینکه ممکن است افرادی از مجمع‌ برای گزینش کردن و چینش نامزدها انتخاب شوند،افزود: در حال حاضر ثبت‌نام مجمع هنوز پایان نپذیرفته است و تا پایان فروردین ادامه دارد.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اظهار داشت: بعد از اتمام ثبت‌نام‌ها لیست افرادی که می‌خواهند با شورای ائتلاف همکاری کنند به مجمع داده خواهد شد؛ البته ساز و کار این موضوع به تعداد افرادی که در مجمع رای خواهند داد بستگی دارد.

چمران با بیان اینکه اسامی افرادی که ثبت نام کرده‌اند به مجمع داده شده است، گفت: برای تهیه لیست تهران، به تعداد ۳ برابر ظرفیت شورا انتخاب می‌شوند و این تعداد برای بررسی نهایی به یک «شورای انتخاب» معرفی خواهند شد تا ۲۱ نفر نهایی انتخاب شوند.

وی اظهار داشت: از آنجا که پانزده تخصص اصلی و اولویت‌دار در شورای شهر پیش‌بینی کرده‌ایم، حدود ۱۵ نفر متخصص که متعهد هم باشند در «شورای انتخاب» برای گزینش این متخصصان حضور خواهند داشت.

چند حزب زیر پرچم شورای ائتلاف رفتند؟

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه «شورای انتخاب» برای تعیین لیست نامزدهای شورای شهر، هنوز تشکیل نشده است اما لیست نهایی را همین شورا مشخص می‌کند،اظهار داشت: با توجه به آنکه روند پرکاری پیش روی ما است و هنوز اقدام خاصی برای آن انجام نشده، تشکیل شورای انتخاب و ارائه لیست نهایی در خرداد ماه محقق می شود.

چمران با تاکید بر اینکه اعضای شورای ائتلاف به جز تعداد محدود، از احزاب، گروه‌های دانشجویی و جهادی تشکیل شده است، افزود: اعضای شورای ائتلاف از طرف گروه‌هایی هستند که زیرمجموعه‌هایی دارند یا به نمایندگی از حزب خود در جلسات شرکت می کنند؛ در حال حاضر ۱۲ نفر از نمایندگان احزاب در شورای ائتلاف فعالیت دارند که ممکن است این تعداد افزایش پیدا کند.

وی گفت: کمیته احزاب هم در شورای ائتلاف فعالیت می کند از این رو  احزابی که تمایل به فعالیت دارند، می توانند در آن کمیته هم حضور داشته باشند اما در شورای مرکزی ائتلاف، نماینده ۱۲ حزب شرکت می‌کنند.