کاشت مو بدون درد و خونریزی و جراحی در کلینیک رونیا

شاید شما هم جزو کسانی باشید که با دیدن عنوان این مطلب کمی متعجب شده باشید.

شاید شما هم جزو کسانی باشید که با دیدن عنوان این مطلب کمی متعجب شده باشید. علت این است که متاسفانه بسیاری از افراد اطلاعاتی در مورد روش های نوین کاشت مو ندارند و صرفاً کاشت مو را روشی خشن و تهاجمی می دانند. این باور غلط در بسیاری از موارد به دلیل مشاهده عوارض ناخوشایندی است که برای بعضی از افراد در کلینیک های غیر معتبر کاشت مو پیش آمده است. اما خبر خوشحال کننده این است که اکثریت قریب به اتفاق روش های کاشت موی طبیعی روش هایی غیر جراحی و بدون درد و خونریزی هستند. امروز و در این مطلب از سری مقالات وب سایت تدبیر در مورد روش هایی صحبت می کنیم که عمل کاشت مو در آنها بدون جراحی، درد و خونریزی است.

پیش از ادامه این مطلب ذکر دو نکته حیاتیست. اول اینکه روش های ذکر شده در این مطلب در کلینیک مجهز رونیا انجام پذیر است. مورد دوم نیز این است که جهت طولانی نشدن این بحث این روش ها بصورت خلاصه توضیح داده شده اند. چنانچه تمایل به اطلاعات بیشتر در مورد روش های عنوان شده دارید، مقالات متعددی را در مورد هر روش و ویژگی های آن در وبسایت کلینیک رونیا قرار داده ایم که جای هیچ ابهام و سوالی را باقی نمی گذارند.

کاشت مو بدون جراحی

هر چند کاشت موی طبیعی از نظر تئوری در دسته عمل های جراحی قرار می گیرد، اما از آنجایی که کاشت مو بسیار کم تهاجمی است و درد و خونریزی در آنها یا وجود ندارد و یا در حداقل میزان خود هستند از این روش ها به عنوان روش های بدون جراحی نام می برند. البته این موضوع در مورد بعضی روش ها کمتر صدق می کند و نمونه بارز آن نیز روش FUT و روش ترکیبی است (منظور از روش ترکیبی ترکیب روش FUT با FUE است). زیرا میزان جراحت در این روش نسبت به روش های دیگر بیشتر است.

اما به غیر از این روش در سایر روش ها با جراحت خاصی روبرو نیستیم. این موضوع در مورد روش FUE و روش های بعد از آن کاملاً صدق می کند. علت این است که فلسفه ظهور روش FUE این بود که میزان تهاجم و درد و خونریزی روش FUT کمتر شود. روش های بعد از FUE هم معمولاً در تکمیل این روش و یا استفاده از تجهیزات مدرن مانند ربات ARTAS روی کار آمدند. در مجموع روش های FUE، SUT، BHT، MICROFIT و ARTAS را می توان به عنوان روش های غیر جراحی با کمترین میزان درد و خونریزی در نظر گرفت.

روش های بدون جراحی

در ادامه بیشتر در مورد انواع روش های بدون جراحی و درد و خونریزی صحبت خواهیم کرد. اما قبل از آن این مورد را به خاطر داشته باشید که در همه روش های کاشت مو طبیعی با کمک بانک موی بیمار تفاوت ها مربوط به نحوه برداشت گرافت های مو است و در زمینه کاشت و پیوند هیچ تفاوتی میان روش های مختلف وجود ندارد.

 • کاشت مو به روش میکروگرافت

همانطور که گفته شد روش FUE در جهت رفع معایب روش FUT به روی کار آمد. در این روش دیگر مانند روش FUT خبری از برداشت نواری گرافت از بانک مو نیست بلکه برداشت به صورت واحدهای فولیکولی انجام می شود. در کاشت مو به روش میکروگرافت برداشت واحدهای فولیکولی به کمک یک پنس دستی و با ظرافت انجام می شود که هیچ خونریزی و جراحتی را روی سر بیمار به جای نمی گذارد. ضمن آنکه با وجود اینکه این روش درد چندانی برای بیمار به وجود نمی آورد باز هم پزشک از داروی بی حسی موضعی استفاده می کند.

در مورد میزان جراحت، درد، خونریزی و ویژگی های روش میکروگرافت  باید گفت:

 • خونریزی در حد بسیار اندک و حداکثر چند قطره است
 • برش های در حد چند میلیمتر و غیر قابل مشاهده است
 • حتی در صورت وجود درد میزان آن بسیار اندک خواهد بود
 • جای اسکار و زخم غیر قابل مشاهده بوده و طی چند روز محو می شود
 • دوره نقاهت در این روش کوتاه است

این ویژگی ها در همه روش های بعد از میکروگرافت به غیر از روش ترکیبی نیز وجود دارد که در ادامه از ذکر مجدد آنها صرف نظر می کنیم.

 • کاشت مو به روش SUT

علم پزشکی همواره در مسیر رشد و بهبود قدم می گذارد. در کاشت مو نیز بعد از اینکه پزشکان به نتایج شگفت انگیز و کاهش درد و خونریزی این روش پی بردند باز هم به دنبال بهبود این روش قدم گذاشتند. بهترین کار این بود که از تکنولوژی و علم روز دنیا در انجام برخی از مراحل کار کمک گرفته شود. بحث بیشتر بر سر برداشت گرافت ها و جلوگیری از آسیب فولیکول ها در مرحله برداشت آنها بود. تکنولوژی توانست به پرسنل کاشت مو کمک کند تا درصد برداشت فولیکول های غیر مقاوم را کمتر کند. این گونه نتایج نهایی بهتر و روند برداشت فولیکول موفق تر از گذشته انجام شد.

تکنولوژی ای که در روش SUT استفاده شد، بکارگیری یک دستگاه اتوماتیک پیشرفته به نام SAFER بود که جای پنس های دستی را گرفت. کاشت مو به روش SUT به سرعت توانست توانمندی خود را به اثبات برساند و توجهات زیادی را به خود جلب کند.

 •  کاشت مو به روش MICRO FIT

میل انسان به کمال گرایی دلیل واضحی بر پیشرفت او در طول تاریخ است. در درمان طاسی به کمک کاشت موی طبیعی نیز همیشه می توان منتظر روی کار آمدن یک روش جدیدتر بود. بعد از اینکه دستگاه هیجان انگیز SUT یعنی SAFER توانست به موفقیت های زیادی دست پیدا کند، اینبار برای برداشت گرافت های مو از دستگاه مینیاتور استفاده شد. این دستگاه برش های بسیار ریز و در حد میکرو روی سر بیمار ایجاد می کند و برداشت گرافت ها را با کمک نیروی مکش انجام می دهد. برش های در این تکنیک به اندازه ای ریز هستند که شاهد خونریزی در آن نیستیم. برش های ایجاد شده در این روش حتی گاهی به اندازه ۰٫۵ میلیمتر هستند.

 • کاشت مو به روش BHT

در روش هایی که تا به اینجا گفتیم صحبت از استفاده از بانک مو در ناحیه سر بود. اما همیشه این گونه نیست که ما به تعداد زیادی فولیکول در این ناحیه دسترسی داشته باشیم. اما علم کاشت مو اجازه ناامیدی به ما نداده و در اکثر موارد یک راه حل پیش پای ما می گذارد. راه حل درمان طاسی در حالتی که به بانک موی سر دسترسی نداریم استفاده از موهای بدن به ویژه موی ریش و قفسه سینه است. معمولاً این دو ناحیه می توانند بخشی از نیاز ما را برای داشتن گرافت های لازم برای کاشت مو برطرف کنند. زیرا در بهترین حالت می توان حدود ۱۵۰۰ گرافت از این نواحی استخراج کرد. به همین منظور است که این روش را بیشتر برای درمان کم پشتی یا ترکیب با روش های دیگر برای جبران کمبود گرافت ها به کار می برند.

در مجموع اگر چه این روش نمی تواند نتایجی در حد روش های برداشت گرافت از سر داشته باشد، اما نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد. زیرا به عنوان یک مکمل می توانند گره از کار بسیاری از بیماران متقاضی کاشت مو باز کند.

هزینه کاشت مو به روش BHT نسبت به سایر روش های کاشت مو بالاتر می باشد.

کاشت مو بدون جراحی و درد و خونریزی در کلینیک رونیا

کلینیک رونیا در طی ۱۵ سال فعالیت موفق در زمینه خدمات زیبایی و کاشت مو همواره همگام با تکنولوژی روز دنیا همراه بوده است. مگر در مواردی که قوانین و مسائل مربوط به تحریم اجازه ورود دستگاه های پیشرفته را نداده باشد. بنابراین تمامی روش هایی که در این مقاله به آنها اشاره شده است به جز روش ARTAS در این کلینیک در سطح جهانی اجرا و پیاده سازی می شود. کلینیک رونیا که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت است، با بکارگیری برترین جراحان و تکنسین های کشور، امکانات پیشرفته و تجهیزات مدرن، پرسنل کاربلد و کادر اداری پاسخگو و متعهد تجربه ای دلنشین در کاشت موی بدون جراحی، درد و خونریزی را برای شما رقم می زند.

توصیه می کنیم علاوه بر مطالعه روش های مختلف کاشت مو در وبسایت تخصصی کلینیک زیبایی و کاشت موی رونیا، جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و معاینه جهت امکان کاشت موی طبیعی به روش های مختلف با همکاران ما تماس گرفته تا یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص برای شما تنظیم شود. طی این جلسه مشاوره علاوه بر مطرح کردن شرایط خود از جمله داروهایی که مصرف می کنید و سوابق پزشکی خودتان می توانید از پزشکتان بخواهید برآوردی نسبی از هزینه کاشت مو در کلینیک رونیا برای شما ارائه دهد. ضمن آنکه مشاهده تصاویر قبل و بعد از کاشت مو می تواند دید کلی و انتظاراتی معقول را برای شما ایجاد کند.

 • تهران سعادت آباد بلوار سرو غربی
 • ۴۸۴۶۷ (۰۲۱)
 • ۹۶۸۰۷۵۵ (۰۹۱۲)