کدام اعضای شورای شهر پنجم در لیست اصلاحات حضور دارند؟

با اعلام اسامی 21 عضو لیست جبهه اصلاحات برای انتخابات شورای شهر تهران، نام شش عضو فعلی شورای شهر پنجم نیز در میان اعضا به چشم می‌خورد.

 تدبیرخبر: از میان ۲۱ عضو فعلی شورای شهر تهران که چهارسال پیش با رای میلیونی مردم تهران وارد شورای شهر شدند، مجموعا ۱۲ نفر برای ششمین دوره انتخابات شورای شهر ثبت نام کردند.

در میان مجید فراهانی و محمد علیخانی در همان مرحله اول بررسی صلاحیت‌ها تاییدیه خود را از هیات نظارت دریافت کرده و وارد رقابت‌های انتخاباتی شدند، اما وضعیت ده عضو دیگر در پرده‌ای از ابهام باقی ماند.

تا اینکه در نهایت و پس از حذف و اضافه‌های فراوان هیات نظارت بر انتخابات، اسامی چهار عضو دیگر شورای شهر فعلی یعنی الهام فخاری، علی اعطا، افشین حبیب‌زاده و محمد سالاری نیز جزو تایید صلاحیت شده‌ها قرار گرفت.

در این میان حجت نظری، محمدجواد حق‌شناس، زهرا صدراعظم نوری، زهرا نژاد بهرام، آرش میلانی و محمودمیرلوحی جزو شش عضو شورای شهر پنجم هستند که علیرغم ثبت‌نام در انتخابات صلاحیتشان مورد تایید قرار نگرفت. محسن هاشمی رفسنجانی هم که یکی از نامزدهای اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری بود، از سوی شورای نگهبان از ورود به رقابت‌های این انتخابات باز ماند.

لیست اصلاح‌طلبان برای شورای شهر تهران که به لیست جمهور معروف شده است، علاوه بر شش عضو فعلی شورای شهر تهران دارای ۱۵ عضو دیگر هم هست که عمدتا از میان جوانان و بدنه احزاب اصلاح‌طلب انتخاب شده‌اند.

یکی از شعارهای محوری این لیست ادامه‌دادن راهی است که برای انسان محور کردن شهر و مبارزه با فساد از سال ۱۳۹۶ آغاز شده و حالا به میانه راه رسیده است. باید دید که در فضای سرد انتخاباتی چه تعداد از اعضای این لیست فرصت حضور در شورای شهر پنجم را پیدا خواهند کرد.