کلوپ گزینه جانشینی فلیک در بایرن مونیخ

سران باشگاه بایرن مونیخ، سرمربی کنونی لیورپول را به عنوان سرمربی بعدی خود در نظر دارند.

دنیای ورزش تورنتو نوشت: سران باشگاه بایرن مونیخ، سرمربی کنونی لیورپول را به عنوان سرمربی بعدی خود در نظر دارند.

در حالی که زمزمه‌هایی مبنی بر احتمال حضور هانسی فلیک روی نیمکت سرمربیگری تیم ملی فوتبال آلمان مطرح است، خبر می‌رسد که مدیران باشگاه بایرن مونیخ سناریوی جذب جانشین این مربی آلمانی را در نظر دارند. بر اساس گزارش سایت «۹۰ مین»، سران باشگاه بایرن مونیخ خود را آماده می‌کنند تا در صورت جدایی هانسی فلیک به سراغ یورگن گلوپ سرمربی آلمانی لیورپول بروند.

پس از اینکه یواخیم لو اعلام کرد که پس از رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ که تابستان امسال برگزار می‌شود، یک سال زودتر از پایان قرارداد فعلی‌اش به کار خود به عنوان سرمربی تیم ملی آلمان پایان خواهد داد، رایزنی‌ها در خصوص جانشین این مربی آلمانی آغاز شد. ابتدا از یورگن کلوپ به عنوان اصلی‌ترین گزینه جایگزینی یواخیم لو یاد شد، اما این مربی آلمانی تأکید کرد برنامه‌ای برای ترک لیورپول ندارد و به قراردادش با این باشگاه انگلیسی پایبند است.

اکنون از هانسی فلیک، سرمربی موفق بایرن مونیخ که در سال ۲۰۲۰ این تیم را به شش گانه قهرمانی رساند، به عنوان سرمربی بعدی مانشافت یاد می‌شود. او بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ به عنوان دستیار یواخیم لو در تیم ملی آلمان فعالیت داشت و در موفقیت‌های این تیم تأثیرگذار بود.

فلیک اخیراً درباره شایعه احتمال حضورش روی نیمکت تیم ملی آلمان گفته بود: تا سال ۲۰۲۳ با بایرن مونیخ قرارداد دارم و می‌خواهم موفق باشم و با بایرن مونیخ جام‌های دیگری را ببرم. اکنون زمان فکر کردن به آینده حرفه‌ای‌ام نیست.

کلوپ ۵۳ ساله هم که از سال ۲۰۱۵ هدایت سرخپوشان مرسی‌ساید را برعهده دارد و قرارداد کنونی‌اش با این باشگاه تا سال ۲۰۲۴ معتبر است، تحول گسترده‌ای در لیورپول ایجاد کرد و این تیم را پس از ۳۰ سال به قهرمانی لیگ برتر رساند و در کنارش عناوینی همچون یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، یک قهرمانی در سوپرجام اروپا و یک قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها برای این تیم به ارمغان آورد.