کنایه وزیر کشور به حضور پرحاشیه احمدی نژاد در ستاد انتخابات /قانون انتخاباتی که وجود دارد را رعایت می‌کنیم

رحمانی فضلی گفت: از احزاب و گروه‌های سیاسی و ستاد نامزدها می خواهیم که در رعایت پروتکل‌ها توجه و دقت و مشارکت داشته باشند.

وزیر کشور با حضور در ستاد انتخابات کشور از روند ثبت‌نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بازدید کرد.

سپس با حضور در جمع خبرنگاران گفت: تا دیروز آخر وقت ۱۳۰ نفر را دوستان من در وزارت کشور به همراه دیگر دستگاه‌ها ثبت‌نام کردند. از همه داوطلبانی که پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها را رعایت کردند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: نامزدها و ستادها ان‌شاءالله شرایط را در نظر بگیرند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را تا آخر انتخابات و رأی‌گیری و شمارش آرا داشته باشند.

اهم اظهارات وزیر را به نقل از مهر بخوانید؛

*ما در یک شرایط ویژه و استثنایی این دوره از انتخابات را برگزار می‌کنیم که هیچ گاه با این شرایط روبرو نبوده‌ایم، پس برگزاری آن مستلزم همکاری است.

*همکاری‌ها و هماهنگی‌های لازم میان دستگاه‌های مختلف انجام شده و هیچ مشکل خاصی در روند انجام فعالیت انتخابات نداشتیم. همه مقدمات، پشتیبانی‌ها، تدارکات، ملزومات و تجهیزات آماده است و هیئت‌های اجرایی و هیئت نظارت و کسانی که مسئول امنیت انتخابات را برعهده دارند کارشان را با نظم و انضباط انجام می‌دهند. جلسات مکرری نیز در ستاد انتخابات کشور و ستاد انتخابات در استان‌ها برگزار شده و همه همکاری‌ها و هماهنگی‌ها میان دوستان وجود دارد.

*کمیته امنیتی ستاد انتخابات نیز از ۴ ماه قبل فضای انتظامی امنیتی کشور و مولفه های موثر بر امنیت انتخابات را دقیقاً اجرا کرده و در آخرین جلسه ای که سه روزه پیش برگزار شد، گزارش‌ها حاکی از این است که فضای امنیتی انتخابات مناسب است و امیدواریم همه مردم کمک کنند تا با همکاری دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی، تا آخر این فضا را مدیریت کنیم.

* از امروز تا پایان خرداد همکاری و هماهنگی میان همه باید بیشتر و موثرتر باشد. خواهش من از رسانه‌ها این است با توجه به فضای کرونایی که داریم احتمالاً در تبلیغات نامزدها مجبوریم محدودیت‌هایی را ایجاد کنیم و پروتکل‌های بهداشتی که وزارت بهداشت ارائه می‌دهد را رعایت کنیم.

* اولویت ما در هر حال سلامت و جان مردم است. ما از هر پیشنهادی که از سوی رسانه‌ها به ما ارائه شود و موضوع مشارکت را که خواسته همه مردم و مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور است ارائه دهند تا ما آنها را بررسی و استفاده کنیم.

* از احزاب و گروه‌های سیاسی تقاضامندیم با رعایت پروتکل ها برای افزایش مشارکت مردم گام‌های موثرتری بردارند تا همه فرآیندها با رعایت پروتکل ها و مشارکت بالا محقق شود.

*هیچ ابهامی در این خصوص وجود ندارد و هم شورای نگهبان بر اساس قانون عمل کرده و هم وزارت کشور و داوطلبان نیز قانونی عمل کرده‌اند اما آن قانون انتخاباتی که وجود دارد را رعایت می‌کنیم، قانونی که نه لغو شده و نه اصلاح شده و بر اساس ماده ۵۹ دست ما را باز گذاشته است.