آل‌کثیر و پرسپولیس پنالتی‌گیرترین/ استقلال برعکس سرخپوشان!

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس با گرفتن ۲ ضربه پنالتی، پنالتی گیر ترین بازیکن در لیگ قهرمانان آسیا به شماره می رود.

مهر نوشت: مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس با گرفتن ۲ ضربه پنالتی، پنالتی گیر ترین بازیکن در لیگ قهرمانان آسیا به شماره می رود.

در پایان شب چهارم رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا تیم های ایرانی ۱۶ بار در این مسابقات به میدان رفتند که در این ۱۶ بازی داوران ۸ بار به سود یا ضرر تیم های ایرانی به نشانه پنالتی در سوت خود دمیدند؛ که ۶ پنالتی به سود تیم های ایرانی و ۲ بار به ضرر ایرانی ها بود. در این میان سهم پرسپولیس ۳، استقلال ۲ و تراکتور یک پنالتی بوده و سرخ پوشان فولاد نه از حریفان خود پنالتی گرفته اند و نه به آنها پنالتی داده اند.

عیسی آل کثیر مهاجم تیم پرسپولیس با گرفتن دو پنالتی از حریفان تیمش، پنالتی گیر ترین بازیکن در این رقابت‌ها است. دیگر بازیکنان ایرانی که موفق به گرفتن ضربه پنالتی از حریفان شده‌اند عبارتند از؛ احسان پهلوان از پرسپولیس، شیخ دیاباته به همراه فرشید اسماعیلی از استقلال و محمد عباس زاده از استقلال.

تنها تیم ایرانی که مقابل حریفان خود پنالتی داده، استقلال است و بازیکنان این تیم دو بار مرتکب خطای پنالتی شده‌اند که هر دو بار مقابل الدحیل بوده است. هرویه میلیچ و وریا غفوری دو استقلالی هستند که در این دو بازی خطای پنالتی مرتکب شده‌اند.

مهدی ترابی و شیخ دیاباته با گل کردن ۲ پنالتی بهترین پنالتی زنان تیم های ایرانی بودند و محمد حسین کنعانی زادگان نیز تنها بازیکن ایرانی است که یک ضربه پنالتی را از دست داده است.