آموزش سئو

افرادی که مایلند در گوگل بیشتر دیده شوند و همچنین سایت مخصوص خود را داشته باشند تا از این طریق مشتریان زیادی را به جذب نمایند آموزش سئو برای آنها امری اجباری است. پس ما با همراه باشید تا در خصوص آموزش سئو مطالب جامعی را ارائه نمایم.

با ما همراه شوید تا بیشتر با آموزش سئو آیلین وب  اشنا شوید.

مقدمه

افرادی که مایلند در گوگل بیشتر دیده شوند و همچنین سایت مخصوص خود را داشته باشند تا از این طریق مشتریان زیادی را به جذب نمایند آموزش سئو برای آنها امری اجباری است. پس ما با همراه باشید تا در خصوص آموزش سئو مطالب جامعی را ارائه نمایم.

 

. آموزش سئو چیست؟

. انواع سئو را نام ببرید؟

. راهکارهای اساسی و کلیدی در سئو را بیان نماید؟

 

آموزش سئو

پیش از توضیح درمورد آموزش سئو بهتر است درباره سئو نیز مطالبی را بیان نمایم. به اصطلاح بسیار ساده سئو به معنای جذب مشتری به روش Google است. کلمه ی را که شما کاربران عزیز در گوگل جست و جو می نماید در ابتدا با یک سری از سایت ها که بالا آمده اند روبرو میشوید، این سایت ها با انجام یکسری از ابزارها و تکنیک های خاص همچون سئو توانسته اند در ردیف اول گوگل قرار بگیرند. بنابراین با توجه به اینکه بیان این کلمات بازخورد فراتری از سوی کاربران دارد به همین منظور درآمد سایت صفحه نخست گوگل نیز بسیار بالاست.  البته بایستی متذکر شویم که طراحی سایت سئو و کسب درآمد امری راحت و ساده ی نیست بلکه اصول و قواعد خاص خود را در این امر می طلبد تا همانند سایت های دیگر به کسب درآمدی بالای دست یابند. بر همین اساس مهمترین اقدامی که میتواند شما را در این مسیر موفق نماید آموزش سئو است تا یاد بگیرید به چه صورت با آسان ترین روش و مطلوب ترین حالت ممکن سایت سئو را در صفحه نخست Google قرار دهید.

انواع سئو

بطور کلی سه مدل سئو داریم که در زیر به صورت کامل به شما معرفی می نمایم:

  • سئو کلاه سفید (White Hat Seo )

این عملیات از سئو به این معناست که تمامی فعالیت های سئو را بصورت کاملاً قانونی و همچنین در قالب ضوابط Google انجام داده و هیچ خطای نداشته باشیم.

  • سئو کلاه خاکستری (Gray Hat Seo)

سئو فوق به مفهوم این است که در برخی از مکان های خاص از ضوابط موجود در گوگل چشم پوشی کرده و برخی دیگر را به طور کامل براساس قوانین و مقررات سئو در گوگل اقدام نمایم.

  • سئو کلاه سیاه (Black Hat Seo )

این سئو یکی از سئوهای بسیار خطرناک در گوگل است به عبارتی فرد به تمامی ضوابط و مقررات موجود در گوگل پایبند نبوده است در این مواقع است که گوگل با کلیک برروی اتو سایت شما را از صفحه نتایج حذف می نماید.

دستورالعمل های اساسی سئو

در آموزش سئو لازم است در خصوص راهکارهای مناسب و کاربردی سئو نیز مطالبی را ارائه نمایم. درمواردیکه سئو عملیات خود را با موفقیت پشت سر می گذارد، ترکیبی از شیوه نامه ها و همچنین تکنیک ها را جهت جلب رضایت کاربران در وب سایت استفاده می نماید که عبارتند از:

  • بکارگیری از عبارات کاربردی و همچنین کلمات کلیدی مرتبط با هدف سایت است. در خصوص کلمات کلیدی بایستی بیان نمایم که این کلمات اغلب در محتوا بکاربرده میشود و به گونه ی به موضوع و هدف محتوا بستگی دارد. به طور معمول یک کلمه همچون کلمه کلیدی اساسی لحاظ میگردد که بالاترین رابطه را با عنوان محتوا داشته و بسیار کاربردی است.
  • بروزرسانی پیوسته سایت یکی دیگر از راهکارهای کلیدی در آموزش سئو است. سایت های که به تازگی محتوای تازه ی را تولید نکرده اند، بازدید پایین تری را خواهند داشت. لازم به ذکر است که هر لینک خراب و یا دارای نقص سبب کاهش ارتقای رتبه سایت میشود، پس بهتر است پیوسته ارزیابی محتوایی را تهیه و ساماندهی کنیم و دائماً اقدام به تولید محتوای مناسب نمایم.
  • موتورهای جستجو قالبی رده بندی وبسایت، کیفیت داده ها و محتوا موجود و همچنین سادگی ناوبری را لحاظ می نمایند که از دیگر قابلیتهای کاربردی و طراحی سایت است که در آموزش سئو بایستی فرا بگیرید. در آموزش سئو شما یاد خواهید گرفت که وب سایت های اسان که به بیانی آشکار، مفید و مختصر اطلاعات خود را بیان نموده اند به طور معمول در بالاترین رتبه بندی نتایج قرار دارند.
  • بکارگیری از تصاویر مربوط با موضوع محتوا با بیان عناوین مناسب مورد دیگری است که در دستورالعمل های کلیدی آموزش سئو شما بایستی به آن توجه نماید. به منظور ایجاد جذابیت بیشتر و دقت بسیار به محتوای یک متن بهرمندی از تصاویر مربوط و مناسب از قواعدی است که هر تولیدکننده به آن واقف بوده و در محتوا اجرای می کند زیرا این تصاویر به بالابردن بازدید و از همه مهمتر به رتبه سایت کمک بسزایی می نماید. لازم است عناوین مربوط با محتوا را استفاده و از کلمات کلیدی در آن بکار ببریم. این مسئله به خصوص هنگامی که جستجو برمبنای تصویر است از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در ادامه آموزش سئو بایستی بیان نمایم که:

یک فرد به منظور اینکه موضوعات مرتبط با سئو را در محتوای خود بطور کامل رعایت نماید و اینکه بازبینی و ارتقاء دهد بایستی به قواعد و همچنین اصول آن آگاه باشد و آموزش های لازم درخصوص سئو را ببیند. به منظور دستیابی به این اهداف او بایستی دوره های کامل آموزش سئو را پشت سر بگذارد و در زمان دوره بصورت عملی نیز آنها را انجام دهد. دوره های آموزشی مرتبط با سئو از سوی شرکت های که در عرصه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می نمایند برپا می گردد که در طول جلسات متعدد و به شکل فصل بندی، کلیه متدها و شیوه نامه های موجود و کلی از سوی کارشناسان حرفه ی و متبحر در این امر ارائه می گردد. خدمات مرتبط به یادگیری به دو شکل حضوری و همچنین غیرحضوری صورت می پذیرد. در دوره های حضوری، یادگیری در مکان شرکت و به شکل گروهی اجرا می گردد اما در دوره های غیرحضوری، فراگیری بصورت اینترنتی به روش جلسات آنلاین و یا ویدئو کنفراس برگزار میشود. لازم به ذکر است که آموزش سئو به صورت غیرحضوری بسیار پرطرفدار است و به دلیل تمرکز بیشتر در زمان آموزش و همچنین تقلیل هزینه ها بسیار مورد توجه قرارگرفته است.

نتیجه گیری

سئو جهت افراد و همچنین مشاغل تجاری آنلاین که به منظور ارتقای مشاهده وب سایت و همچنین محتوای آن با بالا بردن تعداد بازدیدکنندگان و راندمان مطلوب تر است طراحی می گردد که در این راستا آموزش سئو امری ضرروی و مهم است.