ادعای آمریکا درباره اقدام ایران برای پرتاب ماهواره

مقامات نظامی آمریکا مدعی شدند: پنتاگون طبق تصاویر ماهواره ای جدید متوجه شده است که ایران به تازگی قصد پرتاب ماهواره را داشته که ناموفق بوده است.

ایسنا نوشت: مقامات نظامی آمریکا مدعی شدند: پنتاگون طبق تصاویر ماهواره ای جدید متوجه شده است که ایران به تازگی قصد پرتاب ماهواره را داشته که ناموفق بوده است.

به گزارش شبکه سی.ان.ان، چند مقام نظامی آمریکایی ادعا کرده‌اند که پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) تلاش ناموفق ایران برای پرتاب ماهواره در اواسط ماه ژوئن ( ماه جاری میلادی) را رصد کرده است و تحلیل کارشناسان از تصاویر ماهواره ای جدید نشان می دهد که این کشور قصد دارد به زودی مجددا این کار را انجام دهد.

موسسه میدل بِری که تحلیل این تصاویر را انجام می دهد، مدعی است که عکس های گرفته شده از سایت امام خمینی در ٢٠ ژوئن نشان دهنده وجود مخازن سوخت، خودروهای پشتیبان و یک سیستم عامل موبایل در این پایگاه است که همگی حاکی از تلاش ایران برای پرتاب مجدد ماهواره طی روزها یا هفته های آینده است.

سخنگوی پنتاگون نیز در این باره گفت: فرماندهی فضای آمریکا از تلاش ایران برای پرتاب ماهواره در تاریخ ١٢ ژوئن مطلع است اما ما نمی دانیم که چرا این اقدام موفقیت آمیز نبوده و نمی دانیم که تا چه مرحله ای پیش رفته بوده است.