ارسال کنندگان پیامک جعلی سامانه ثنا دستگیر شدند

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از دستگیری ارسال کنندگان پیامک جعلی سامانه ثتا قوه قضاییه خبر داد.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از دستگیری ارسال کنندگان پیامک جعلی سامانه ثتا قوه قضاییه خبر داد.

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اظهار کرد: اعضای یک باند سه نفره با ترفند ارسال پیامک‌های جعلی ابلاغیات قضائی در پوشش سامانه ثنا قوه قضائیه حاوی لینک بد افزار از کاربران درخواست می‌کرد که فرم اقرار جعلی عدالت ایران را به جهت اطلاع از ابلاغیات قضائی روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: این افراد پس از انجام این فرآیند و به دست آوردن دسترسی غیر مجاز به گوشی تلفن همراه قربانی  می‌شوند و از طریق به دست آوردن اطلاعات کارت بانک فریب خوردگان، نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان اقدام می‌کردند.

وی افزود: پس از اقدامات تخصصی کارشناسان پلیس فتا در استان زنجان متهمان مورد شناسایی قرار گرفتند و ضمن هماهنگی با مقام قضائی در محل سکونت خود دستگیر شدند.

سرهنگ پاشایی ادامه داد: تجزیه و تحلیل نحوه ارتکاب جرایم حوزه اسکیمر و پیامک‌های جعلی مبین این قضیه است که مجرمان عمدتا با سوءاستفاده از شرایط عمومی کشور در ایام تعطیلات آخر هفته و یا سایر مناسبت‌های خاص که دارای تعطیلات عمومی چند روزه است، دست به این گونه جرایم می‌زنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از هموطنان خواست که فریب اینگونه کلاهبرداری‌ها را که به دفعات متعدد هشدارهای آموزشی از طریق رسانه ها، خبر گزاری ها، سایت‌ها و کانال‌های خبری به سمع و نظر آن‌ها رسیده، نخورند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: شهروندان همواره آگاه باشند که سازمان‌ها و نهادهای خصوصی و دولتی عمدتا از شماره تلفن‌های پوششی موسوم به number mask  به جهت اطلاع رسانی و ابلاغیات استفاده می‌کنند و به هیچ عنوان از شماره تلفن‌های شخصی استفاده نمی‌کنند.