اعتراض اعضای شورای شهر تهران به روند کند واکسیناسیون

رئیس شورای شهر تهران با انتقاد به مصوبه کمیسیون ماده 5 گفت: این مصوبه غیر قانونی است و مصداق واقعی خط کشیدن به صورت شورا محسوب می شود.

فارس نوشت: رئیس شورای شهر تهران با انتقاد به مصوبه کمیسیون ماده ۵ گفت: این مصوبه غیر قانونی است و مصداق واقعی خط کشیدن به صورت شورا محسوب می شود.

محسن هاشمی در صحن امروز شورای شهر در تذکری به برخی از اعضای شورای شهر درباره تصویب کلیات اجرای طرح جامع تهران بدون به حد نصاب رسیدن آراء اعضاء گفت: من نسبت به این قضیه و مصوبه کمیسیون ماده ۵   اعتراض دارم چرا که این موضوع غیرقانونی محسوب می‌شود و به نوعی مصداق واقعی خط کشیدن به صورت شورا است.

وی افزود: در شورای شهر مصوبه‌ای داشتیم که بر اساس آن شهرداری ملزم است انتقال حق توسعه را در مورد اجرای طرح جامع شهر تهران به شورای شهر بیاورد ولی برخی اعضای شورا به جای اینکه این موضوع را در شورا مطرح کنند در کمیسیون ماده ۵ ارائه کردند.

رئیس شورای شهر تهران گفت:‌ از نظر من این موضوع غیرقانونی است و از محمد سالاری عضو شورا درخواست دارم لطفا شورا را دور نزند و اگر دوستان می‌خواهند کلیات اجرای طرح جامع را اجرا کنند باید به صورتی باشد که مشکلی برای منابع شهر ایجاد نشود.

هاشمی تأکید کرد: مصوبه مربوطه که دیروز مطرح شده غیر قانونی بوده و باید باطل شود و در شورا مورد تصویب قرار گیرد.

گلایه و انتقاد از روند کند واکسیناسیون کشور

در ادامه مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به تلاش آتش نشانان در فرآیند اطفا حریق پالایشگاه تهران گفت: به سهم خودم از فداکاری و ایثارگری آتش نشانانی که با تلاش بی وقفه از بروز حوادثی مانند بیروت در تهران جلوگیری کردند تشکر می‌کنم. این عزیزان با اطفا حریق پالایشگاه شهید تندگویان تهران عملاً فرشتگان نجات برای تهران بودند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت کرونا در کشور افزود: متأسفانه روزهای تلخ کرونایی ادامه داشته و روزانه شاهد مرگ صدها هموطن عزیز هستیم. در این روزها دکتر قره یاضی از دانشمندان بنام کشور در حوزه ایمنی زیستی، حجت الاسلام و المسلمین محتشمی پور از علما و امنا انقلاب اسلامی، استاد مرادخانی از مدیران ارشد هنری کشور، استاد گلدوزیان از اساتید مبرز حقوقی و جمع دیگری جان باختند و به سرای باقی شتافتند.

فراهانی تصریح کرد:  ضمن اعتراض شدید به روند کند واکسیناسیون کشور، تقاضا دارم دولت و کلیه نهادهای حاکمیتی حفظ حقوق شهروندی که در رأس آن مراقبت از سلامتی و حیات شهروندان است را در دستور کار خود قرار دهند، که در فرهنگ دینی ما مرگ یک انسان به مثابه کشتن تمام انسان‌ها و جامعه ماست. امیدوارم هر چه سریع‌تر جشن پیروزی بر کرونا را در کشور بگیریم.

تقدیر از آتش نشانان حاضر در عملیات اطفای حریق پالایشگاه

در ادامه صحن امروز شورای شهر از اقدامات آتش نشانان در اطفای حریق پالایشگاه نفت تقدیر شد.

مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران هم در صحن شورا با بیان اینکه به محض اطلاع از حادثه اقدامات وسیعی برای اطفای حریق شروع کردیم، گفت: ۱۲ ایستگاه در این عملیات شرکت داشتند و با تشخیص درست از خطرات محل، تمام تلاششان را برای جلوگیری از فاجعه گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای وقوع این حادثه نگران ۷ مخزنی در این منطقه بودیم که حاوی پساب‌های تولیدات نفتی بودند افزود: محتویات این پساب‌ها برای تولید محصولات قیر و آسفالت استفاده می‌شود و با وجود اینکه دیر مشتعل می‌شود اما به سختی خاموش می‌شوند.

داوری اعلام کرد: ۹۰ هزار بشکه در این ۷ مخزن بود که متاسفانه در لحظات اولیه ۶ مخزن درگیر آتش شده بودند و احتمال انفجار مخازن ال پی جی که بسیار نزدیک این مخازن بودند وجود داشت.

وی با اشاره به اینکه با ادامه روند اطفا تعداد ایستگاه های درگیر به ۳۱ ایستگاه آتش نشانی با حضور واحدهای کرج، قزوین کهریزک و باقرشهر رسید، گفت: حتی فرودگاه مهرآباد هم با اعزام هواپیما به کمکمان آمد که این همراهی‌ها جای تشکر دارد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به تشریح استراتژی این عملیات اشاره کرده و گفت: استراتژی این بود که درگیر شدن مخازن و نزدیک شدن به ال پی جی ها با توجه به حرارت موجود بسیار سخت خواهد بود اما برای دقایقی ریسک را با وجود احتمال انفجار پذیرفتیم و خوشبختانه از انفجار جلوگیری شد.