حجت نظری مطرح کرد

افزایش حمایت‌ها از همتی / پیش‌بینی دو مرحله‌ای شدن انتخابات با همتی و رییسی

رئیس ستاد انتخاباتی عبدالناصر همتی در شهر تهران گفت: براساس اطلاعاتی که از استان‌ها دریافت می‌کنیم میزان مراجعه مردم به ستادهای آقای همتی هر روز بهتر می‌شود و الحمدلله طی دو روز اخیر این استقبال خیلی جدی‌تر شده است.

ایلنا نوشت: حجت نظری فعال سیاسی اصلاح‌طلب و رئیس ستاد انتخاباتی عبدالناصر همتی در شهر تهران در تشریح آخرین فعالیت‌های انتخاباتی ستاد این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: در هفته جاری شرایط ستاد آقای همتی در شهر و استان تهران نسبت به هفته‌های گذشته خیلی بهتر شده است. براساس اطلاعاتی که از استان‌ها دریافت می‌کنیم میزان مراجعه مردم به ستادهای آقای همتی هر روز بهتر می‌شود و الحمدلله طی دو روز اخیر این استقبال خیلی جدی‌تر شده است.

وی افزود: امیدواریم با اتفاقاتی که رخ داده، یک رقابت خیلی جدی و پرشور را در روز جمعه شاهد باشیم. همچین بر اساس برآوردها به نظر می‌رسد با شرایطی که اکنون در جامعه مشاهده می‌شود، انتخابات به احتمال بسیار زیاد بین آقای همتی و آقای رئیسی به دور دوم کشیده خواهد شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ادامه درباره جایگاه عبدالناصر همتی در نظرسنجی‌ها بیان کرد: ما از نظرسنجی‌های معتبر استفاده می‌کنیم و البته درکنار آن از نظرسنجی‌های رسانه‌ها و فضای مجازی برای تحلیل شرایط بهره می‌بریم.

وی ادامه داد: اینطور که به‌نظر می‌رسد با شرایطی که بوجود آمده، فارغ از اینکه جایگاه آقای رئیسی در نظرسنجی‌ها در کجاست، نسبت به بقیه کاندیداها آقای همتی با فاصله پیش‌تر است.

نظری در پاسخ به سوالی درخصوص حمایت‌های صورت گرفته از همتی طی روزهای اخیر، تصریح کرد: طی دو روز گذشته چهره‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، هنری و مشاهیر زیادی از کمپین آقای همتی استقبال کردند. حتی امروز آقای مهرعلیزاده که انصراف داد به نفع آقای همتی از جریان رقابت‌ها کناره‌گیری کرد.

وی ادامه داد: در این مسیر ما خوشحالیم که شاهد حمایت آقای کروبی، آقای ظریف و بسیاری دیگر از بزرگان سیاسی و شخصیت‌ها و احزاب بوده‌ایم. چهره‌های شناخته شده از هرگوشه به جرگه حمایت از آقای همتی پیوستند. مطمئن هستیم که روند حمایت‌ها در ۴۸ ساعت آینده بیشتر هم خواهد شد و تردید نداریم که این اعلام حمایت‌ها می‌تواند روی بخش‌های مختلف جامعه اثرگذار باشد.