افشای دستور ترامپ برای سرکوب معترضان: شلیک کنید، جمجمه‌هایشان را خُرد کنید!

یک خبرنگار آمریکایی در کتاب جدیدش نوشته است، رئیس جمهور سابق این کشور مداخله ارتش برای سرکوب اعتراضات را خواستار شده و دستور داده بود به معترضان شلیک شود.

فارس نوشت:یک خبرنگار آمریکایی در کتاب جدیدش نوشته است، رئیس جمهور سابق این کشور مداخله ارتش برای سرکوب اعتراضات را خواستار شده و دستور داده بود به معترضان شلیک شود.

 «مایکل بِندِر» خبرنگار حوزه کاخ سفید روزنامه «وال استریت ژورنال» در کتابی به افشاگری درباره سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا پرداخته است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، بندر که در این کتاب به یک سال آخر دولت «دونالد ترامپ» پرداخته، نوشته است، او مکرراً از ارتش درخواست کرده بود برای سرکوب اعتراضات در شهرهای مختلف از جمله سیاتل و پورتلند وارد عمل شود.

بندر که عنوان «صراحتاً ما این انتخابات را بردیم: داستان پشت پرده چگونگی باخت ترامپ» را برای کتابش انتخاب کرده در بخش‌هایی از آن به جلسات کاخ سفید درخصوص نحوه برخورد با اعتراضات با حضور «مارک مایلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا می‌پردازد.

در این کتاب آمده است، با اوج گرفتن اعتراضات معروف به «جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد» که پس از قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی توسط نیروهای پلیس آغاز شد، مباحثات داغی در اتاق بیضی کاخ سفید (دفتر رئیس جمهور) صورت گرفت.

بندر درباره این جلسات نوشته است، ترامپ بارها از مقامات مجری قانون و نظامیان درخواست می‌کرد: «معترضان را به‌شدت کتک بزنید».

او به نقل از ترامپ می‌نویسد: «باید با این افراداین‌طور رفتار کنید… جمجمه‌هایشان را خُرد کنید».

در این کتاب که قرار است مرداد ماه منتشر شود آمده است ترامپ در موقعیت‌های مختلفی در جلسات برگزار شده در اتاق بیضی کاخ سفید دستور داده بود: «به آن‌ها شلیک کنید».

به نوشته بندر، مایلی و «ویلیام بار» وزیر دادگستری آمریکا اغلب تلاش می‌کردند فضای جلسات را آرام کنند و ترامپ را از صدور چنین دستوراتی منصرف کنند اما رئیس جمهور آمریکا کوتاه نیامده و می‌گفت: «خوب، به پای آن‌ها شلیک کنید… اما در مقابلشان سرسخت باشید».

در بخش دیگری از این کتاب آمده است، در یکی از جلسات کاخ سفید که تصاویری از صحنه‌های اعتراضات به نمایش درآمده بود، «استفان میلر» مشاور ارشد ترامپ شهرهای آمریکا را به منطقه جنگی تشبیه کرده و گفته بود: «این شهرها در حال سوختن در آتش هستند».

بندر می‌نویسد، مارک مایلی که در این جلسه حصور داشت به سمت میلر چرخیده و گفت بود: «دهانت را ببند استفان… آنچه شاهد هستیم شورش نیست، اعتراض است».

این خبرنگار آمریکایی گفته در این کتاب که پیش فروش آن به‌صورت مجازی آغاز شده است با بیش از صد و پنجاه نفر از جمله ترامپ مصاحبه کرده و این واقعیت را به تصویر کشیده که مقامات کاخ سفید در ماه‌های آخر دولت قبلی با رئیس جمهوری درمانده و «متزلزل» مواجه بودند.