امیدواری سیاسی نوسان‌گیران دلار/ قیمت دلار پس از انتخابات

معامله گران بازار ارز از هم اکنون در حال گمانه زنی درباره روند قیمت دلار پس از انتخابات هستند. قیمت دلار برای صعود حد مقاومتی ۲۴ هزار و ۱۰۰ تومان را پیش رو دارد. قیمت دلار در پشت خط تا ۲۴ هزار و ۵۰ بالا آمد. اگر دلار از این مقاومت عبور نکند تا ۲۳ هزار و ۸۰۰ برای نزول جا دارد.

اقتصادنیوز نوشت: معامله گران بازار ارز از هم اکنون در حال گمانه زنی درباره روند قیمت دلار پس از انتخابات هستند. قیمت دلار برای صعود حد مقاومتی ۲۴ هزار و ۱۰۰ تومان را پیش رو دارد. قیمت دلار در پشت خط تا ۲۴ هزار و ۵۰ بالا آمد. اگر دلار از این مقاومت عبور نکند تا ۲۳ هزار و ۸۰۰ برای نزول جا دارد.

نوسان گیران امیدوارند، پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، قیمت دلار در مسیر صعودی قرار بگیرد. این عده اعتقاد دارند، بازارساز پیش از انتخابات با عرضه ارز، مانع از افزایش قیمت دلار شده است، ولی پس از برگزاری انتخابات،  دیگر عرضه ارز در سطوح بالا ادامه پیدا نخواهد کرد و در نتیجه، اسکناس آمریکایی راحت تر در جهت صعودی به حرکت خود ادامه خواهد داد.

این عده اعتقاد دارند، دلار برای موج صعودی جدید نیاز دارد که از دو مقاومت ۲۴ هزار و ۲۰۰ و ۲۵ هزار و ۱۰۰ تومان عبور کند. البته دیدگاه این گروه در بستر تاریخی گذشته تایید نمی شود. در دو انتخابات گذشته ریاست جمهوری قیمت دلار پس از انتخابات روند صعودی نداشت حتی در سال ۹۲ روند قیمت دلار کاهنده بود. با این حال برخی معامله گران به انتخابات به عنوان پایان یا آغاز یک سیکل نگاه و تصور می کنند با پشت سرگذاشتن آن روند بازار دگرگون می شود.

امیدواری سیاسی نوسان گیران دلار/ قیمت دلار پس از انتخابات

رفتار معامله گران پیش از انتخابات

معامله گرانی که باور دارند، ‌ دلار بعد از انتخابات در مسیر افزایشی قرار خواهد گرفت، طبیعی است که در همین هفته، ‌مقداری خریدهای خود را افزایش دهند. برخی از تحلیل گران رشد معنادار روز یک شنبه دلار را نیز حاصل فعالیت همین دسته از معامله گران می دانستند. با این حال، شمار دیگری از تحلیلگران اعتقاد دارند، بازار به روند احتیاطی و آرام پیش از انتخابات ادامه خواهد داد. به باور این گروه تا زمانی که مذاکرات هسته ای در جریان است و امید به لغو تحریم ها وجود دارد، خریداران بزرگ وارد بازار نخواهند شد. از نگاه این گروه، در روز جاری نیز بازار به نوسان بالای خط ۲۴ هزار تومان ادامه نخواهد داد و بار دیگر به سوی حمایت ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی حرکت خواهد کرد.

علامت مهم از بازار درهم

اگر قرار باشد، امروز قیمت دلار در بازار داخلی در مسیر صعودی قرار بگیرد، نرخ حواله درهم باید از محدوده ۶ هزار و ۶۰۰ تومانی عبور کند. نوسان درهم در بازه ۶ هزارو ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۶۰۰ تومان به معنای نوسانات محدود در بازار داخلی خواهد بود و رفتن درهم به زیر محدوده ۶ هزارو ۵۰۰ تومانی، فروشندگان زیادی را وارد بازار خواهد کرد. در معاملات پشت خطی عدد طلایی درهم ۶ هزار و ۵۹۰ تومان عنوان شد و اگر قیمت ۱۰ دقیقه بالا یا پایین این سطح قرار بگیرد امکان نوسان در محدوده ۶۴۰۰ در حد پایینی و و رشد تا حد ۶۷۵۰ تومان در حد بالایی را دارد.