انواع گلاب و تشخیص گلاب اصل | گلاب اصل از کجا بخریم؟

گلاب مخصوصا گلاب کاشان یکی از محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین عرقیات گیاهی در ایران است که هم مصارف خوراکی و هم مصارف آرایشی و درمانی دارد.

گلاب مخصوصا گلاب کاشان یکی از محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین عرقیات گیاهی در ایران است که هم مصارف خوراکی و هم مصارف آرایشی و درمانی دارد. در مورد گلاب نکاتی وجود دارد که دانستن آن برای شمایی که طرفدار گلاب هستید، واجب است. در این مقاله با ما همراه باشید تا هر آنچه را در مورد گلاب لازم است، بدانید.

تشخیص گلاب اصل

انواع گلاب

همان‌طوری که بالاتر هم گفتیم گلاب را می‌توان هم برای مصارف خوراکی و هم آرایشی و درمانی استفاده کرد. نوع گلابی که برای مصارف مختلف استفاده می‌شود، متفاوت است. پس مهم است که انواع گلاب را بشناسید تا از این پس با آگاهی بیشتر و متناسب با سلیقه و نیازتان یک نوع از گلاب را خریداری نمایید.

گلاب از آب و گل محمدی تازه و طی فرآیند تقطیر به دست می‌آید؛ برای تهیه گلاب مقدار مشخصی گل محمدی را درون دیگ آب جوش می‌ریزند و در دیگ را می‌بندند تا فرآیند تقطیر در دستگاه گلاب‌گیری آغاز شده و بعد از مدتی گلاب به دست بیاید. هر چه میزان گل محمدی به کار رفته در گلاب بیشتر باشد، عطر و طعم آن بیشتر و گلاب مرغوب‌تر است.

۱- گلاب سنگین یا ممتاز: برای تولید این گلاب حدود ۸۰ لیتر آب و بین ۳۰ تا ۳۵ کیلوگرم گل محمدی را در دیگ گلاب‌گیری می‌ریزند و بعد از تقطیر، حدود ۴۰ لیتر گلاب ممتاز و درجه یک به دست می‌آید. این گلاب به دلیل غلظت خوب و کیفیت بالا مناسب‌ترین گلاب برای مصرف خانگی و عموم است.

۲- گلاب سبک: در تولید این گلاب حدود ۸۰ لیتر آب و بین ۱۰ تا ۲۰ کیلوگرم گل داخل دیگ گلاب‌گیری می‌ریزند و بعد از تقطیر، ۴۰ لیتر گلاب سبک به دست می‌آید. گلاب سبک غلظت کمتر، عطر کمتر و قیمت پایین‌تری نسبت به گلاب سنگین دارد اما هم‌چنان گزینه‌ی مناسبی برای مصرف خانگی است.

۳- گلاب دو آتیشه: اگر بعد از یکبار گلاب‌گیری، مجدداً گل محمدی درون گلاب به دست آمده ریخته شود و فرایند تقطیر دوباره روی آن تکرار شود، به گلاب به دست آمده گلاب دو آتیشه می‌گویند. این نوع گلاب به دلیل غلظت بالا و طعم گس و تلخی که دارد، ممکن است خیلی مورد سلیقه‌ی عموم نباشد.

۴- گلاب پس آب: اگر بعد از عمل تقطیر و گلاب‌گیری دوباره روی تفاله‌های گل محمدی باقی مانده در دیگ، آب ریخته شود و عمل تقطیر مجدداً روی تفاله‌های گل صورت گیرد، گلاب رقیقی به اسم گلاب پس آب تولید می‌شود که کیفیت و عطر کمی دارد.

انواع گلاب

تشخیص گلاب اصل

متاسفانه امروزه تولید گلاب تقلبی زیاد شده است زیرا از این طریق می‌توان در زمانی کوتاه و با هزینه کم، مقدار زیادی گلاب تقلبی و بی‌کیفیت روانه بازار کرد. با توجه به این موضوع مهم است که شما گلاب تقلبی را بشناسید و با روش‌های تشخیص گلاب اصل از تقلبی آشنا شوید تا از این به بعد با دقت بیشتری خرید کنید.

گلاب تقلبی چیست؟

برای تولید این گلاب، برخی افراد سودجو گل کمتری در دیگ می‌ریزند و در آخر به آن اسانس‌های تقلبی اضافه می‌کنند تا عطر و طعم گلاب درجه‌یک را پیدا کند و آن را به دست مشتری می‌دهند یا از مخلوط اسانس‌های مصنوعی با آب چیزی می‌سازند که عطر و بوی گلاب می‌دهد اما گلاب نیست.

چگونه گلاب اصل را تشخیص دهیم؟

۱-خرید از مکان‌های معتبر: درست است که گلاب کاشان از قدیم معروف بوده است اما خود مردم کاشان هم می‌دانند که لزوما هر گلابی که در کاشان تولید می‌شود و به فروش می‌رسد، خوب و باکیفیت نیست؛ پس مهم است که حتما گلاب و سایر عرقیات گیاهی را از مکان‌های معتبر تهیه کنید.

اگر مکان معتبری برای خرید گلاب اصل نمی‌شناسید و برایتان سوال پیش آمده که گلاب اصل از کجا بخریم، فروشگاه درکام می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این فروشگاه آنلاین که در زمینه فروش محصولات سالم، طبیعی و محلی فعال است، تمامی عرقیات گیاهی خود را از بهترین کارگاه‌های کاشان تهیه و تست می‌کند و بعد از اطمینان از مرغوبیت این عرقیات، آن‌ها را برای فروش به مشتریانش عرضه می‌کند.

۲-بررسی رنگ و شفافیت گلاب: گلاب خالص و با کیفیت باید شفاف و بی‌رنگ بوده و ذرات معلقی در آن موجود نباشد؛ در غیر این صورت باید به کیفیت آن شک کرد.

۳-بررسی عطر و بوی گلاب: گلاب اصل باید عطر گل محمدی بدهد ولی این عطر باید ملایم باشد. الزاماً عطر زیاد و تند نشان‌دهنده‌ی کیفیت گلاب نیست زیرا ممکن است این عطر تند ناشی از اسانس‌های تقلبی اضافه‌شده به گلاب باشد. برای تشخیص بهتر می‌توانید مقدار کمی از گلاب را درون ظرفی ریخته و آن را بو کنید. اگر گلاب اصل باشد، همین مقدار کم از گلاب بوی فوق‌العاده‌ای دارد و عطر آن در فضای اطراف ظرف می‌پیچد.

۴-بررسی طعم گلاب: مزه گلاب اصل تلخ و گس است اما این تلخی اذیت کننده نیست و سریع از بین می‌رود. هر چه قدر گلاب سنگین‌تر باشد، طعم آن تلخ‌تر است. مزه گلاب نباید به‌هیچ‌عنوان تند باشد و یا سر زبان را بسوزاند. گلابی که تقلبی بوده و اسانس داشته باشد، سر زبان را می‌سوزاند.

۵-توجه به میزان ماندگاری گلاب: گلابی که اصل و خالص باشد، ماندگاری بالایی داشته و حتی اگر یک سال هم از تولید آن بگذرد، هم‌چنان همان عطر و بوی قبل را دارد؛ اما گلاب‌های تقلبی که حاوی اسانس هستند، بعد از مدتی عطر خود را از دست داده و مانند آب می‌شوند.

مجدد تاکید می‌کنیم بهترین راهی که از طریق آن می‌توانید از کیفیت گلاب و عرقیات گیاهی خود مطمئن شوید، خرید از مکان‌ها و فروشگاه‌های معتبر است. برای خرید گلاب اصل کاشان از یک فروشگاه معتبر، روی لینک کلیک کنید.