بودجه ساخت دیوار مرزی آمریکا با مکزیک قطع شد

وزارت دفاع آمریکا بامداد شنبه اعلام کرد که بودجه ۲.۲ میلیارد دلاری دیوار مرزی مکزیک برای ساخت و سازهای نظامی در ایالت‌های مختلف تخصیص داده می‌شود.

ایرنا نوشت: وزارت دفاع آمریکا بامداد شنبه اعلام کرد که بودجه ۲.۲ میلیارد دلاری دیوار مرزی مکزیک برای ساخت و سازهای نظامی در ایالت‌های مختلف تخصیص داده می‌شود.

دولت بایدن در راستای برنامه‌های تنظیم شده بودجه ۲.۲ میلیارد دلاری که دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا از بودجه پنتاگون برای ساخت دیوار مرزی مکزیک گرفته بود را به وزارت دفاع بازگرداند.

بایدن اختصاص بودجه دفاعی کشور به دیگر پروژه‌های مانند ساخت دیوار مرزی را اتلاف هزینه و بودجه می‌داند.

جان کربی سخنگوی پنتاگون نیز با تایید برگرداندن بودجه دیوار مرزی مکزیک به وزارت دفاع آمریکا گفت: این بودجه صرف ساخت بیش از ۶۰ مقر نظامی در ۱۱ ایالت مختلف خواهد شد.

بایدن در دی ماه سالجاری بلافاصله پس از پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ و ورود به کاخ سفید دستور توقف ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک را صادر کرد.

ترامپ برای پیشبرد سیاست‌های ضد مهاجرتی خود در سال ۲۰۱۹، بخشی از بودجه ارتش و پنتاگون را برای ساخت دیوار مرزی مکزیک که به میراث وی معروف است اختصاص داد.

ترامپ حتی پس از مخالفت کنگره برای تامین اعتبار این دیوار از اختیارات اضطراری رییس جمهوری آمریکا استفاده کرد و مبلغ یاد شده در بودجه ارتش را به این امر اختصاص داد.