تور آسیایی وندی شرمن

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه این کشور به زودی به کشورهای ژاپن، کره جنوبی و مغولستان سفر می کند.

ایرنا نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه این کشور به زودی به کشورهای ژاپن، کره جنوبی و مغولستان سفر می کند.

دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی اعلام کرد شرمن در این سفر که از ۱۸ تا ۲۵ ژوییه (۲۷ تیرماه تا ۴ مرداد) انجام خواهد شد ، درباره همکاری دو و چند جانبه درمورد چالش های مشترک گفتگو خواهد کرد.

جانشین وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به توکیو با مقامات ژاپنی دیدار و در مورد طیف گسترده ای از موضوعات از جمله مبارزه با بحران آب و هوا و تقویت امنیت بهداشت جهانی گفتگو خواهد کرد.

بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، شرمن در سفر به سئول نیز درباره همکاری ها دو و چند جانبه از جمله بحران آب و هوا و بهبود اقتصادی پس از همه گیری بیماری کووید-۱۹ گفتگو خواهد کرد.

معاون وزیر خارجه آمریکا پس از سئول، به اولان باتور پایتخت مغولستان سفر می کند تا بر اساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا ، با مقامات این کشور درباره تقویت همکاری های استراتژیک ، ارزشهای مشترک دموکراسی و حقوق بشر از جمله آزادی مذهب و عقاید و احترام به هویت فرهنگی سنتی گفتگو کند.