جمله مهم رهبر انقلاب به سیدحسن خمینی درباره کاندیداتوری فرزندانشان /جزئیات جدید از دیدار نوه امام با رهبری

سیدیاسر خمینی در گفتگو با جماران جزئیات جدیدی از دیدار نوه امام راحل با رهبر انقلاب را تشریح کرده است.

سیدیاسر خمینی در گفتگو با جماران جزئیات جدیدی از دیدار نوه امام راحل با رهبر انقلاب را تشریح کرده است.

مشروح این مصاحبه در پی می آید:

نظر شما در خصوص اهمیت انتخابات پیش روی ریاست جمهوری چیست؟

به نظر من، با توجه به وضعیت خطیر فعلی به ویژه از جهت تهدیدهای خارجی و تحریم ها و مشکلات معیشتی مردم، به نظر می رسد با با برگزاری یک انتخابات بسیار پرشور و انتخاب یک رییس جمهور قوی و کاردان، می توانیم در زمانی کوتاه بسیاری از مشکلاتمان را حل کنیم.

از این رو، توجه به امر انتخابات و برگزاری هرچه باشکوه تر آن، یک ضرورت برای کشور و انقلاب است و همه دغدغه مندان به نظام جمهوری اسلامی وظیفه دارند برای تحقق چنین انتخاباتی تمام تلاش خود را معطوف کنند.

اخیرا گمانه زنی های فراوانی مبنی بر احتمال حضور یادگار امام در انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده است. آیا شما در این زمینه اطلاعی دارید؟

در هفته ها و بلکه ماه‌های اخیر، اقبال زیادی به اخوی گرامی جناب حاج حسن آقا شد و بزرگان زیادی از عاشقان امام، ایثارگران، مذهبیّون، خانواده های شهداء، سیاسیون و دانشگاهیان کشور ایشان را تنها کسی دانستند که می تواند کشور را با شعار «همه با هم» امام خمینی متحد کند.

آیا ایشان تصمیم قطعی در این زمینه گرفته‌اند؟

امروز مطابق با رویه ای که اخوی دارند، به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند. نزدیکان می دانند که رابطه ایشان با رهبری، رابطه ای است که همانند پدر و فرزند است. در ضمن مباحث مطرح شده، طبیعی است که بحث به مسائل انتخابات و حضور مردم می کشد.

اخوی می گویند که بسیاری از بزرگان و جریانات سیاسی از ایشان خواسته اند که کاندیدای انتخابات شوند و از رهبری جویای نظر می شوند، ایشان هم علی رغم اینکه معمولاً به این گونه امور وارد نمی شوند، اما به جهت رابطه خاصی که با اخوی دارند و تأکید اخوی بر اطلاع از نظر ایشان، صلاح را در این کار تشخیص نمی دهند و می فرمایند، اگر هریک از فرزندان من از من مشورت می گرفتند من همان را می گفتم.البته اخوی در پایان از ایشان اجازه می گیرند که مسأله را اعلام کنند و ایشان بزرگوارانه می پذیرند.

با توجه به این توصیه، طبیعی است که تصمیم ایشان روشن است و اخوی یقینا تصمیمی برای کاندیداتوری ندارند.

امیدوارم انتخابات پیش رو به صورت پرشوری برگزار شود.لازم است، به نیابت از اخوی از همه شخصیت های حقیقی و حقوقی که از ایشان دعوت کردند تشکر کنم. ایشان خود را خدمتگزار مردم می داند و برای صلاحدید مردم و انقلاب حاضر به هرگونه ازخودگذشتگی است و در هر جایی باشد خدمتگزار و دلسوز مردم است.