خرید ارز دیجیتال از صرافی رمز ارز چگونه است؟

در این مقاله می خواهیم با رمز ارزها و نحوه خرید ارز دیجیتال از صرافی رمز ارز آشنا شویم.

احتمالا شما تا کنون نام رمز ارز، ارز دیجیتال و یا کریپتوکارنسی را شنیده اید. تمامی این ها واژگانی هستند که برای دارایی هایی مانند بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT) و… استفاده می شوند. در سال ها و ماه های اخیر، این دسته از دارایی ها مورد مناسبی برای سرمایه گذاری بوده اند. رشد قیمت چند برابری بسیاری از رمز ارزها، سرمایه گذاران زیادی را به سمت آن ها جذب کرده است. با خواندن این مقاله می توانید در مورد این دسته از ارزها و پیدایش آن ها اطلاعات بیشتری به دست آورد. پس از کسب آشنایی نسبی با رمز ارزها، به موضوع اصلی مقاله، یعنی خرید ارز دیجیتال از صرافی رمز ارز می پردازیم.

 

آشنایی با رمز ارز

آشنایی با رمز ارز

رمز ارز یک نوع دارایی رمزنگاری شده است که با حل معادلات سخت و پیچیده ریاضی و با امنیت بسیار بالا تولید می شود. عرضه رمز ارزها بیشتر به خاطر هویت غیرمتمرکز، انتقال بدون واسطه، سرعت و امنیت بسیار بالا، هزینه های پایین تراکنش، امکان انتقال و جا به جایی بدون مراجعه به بانک و در تمامی ساعات شبانه روز، میزان عرضه محدود و حفظ ارزش دارایی در مقابل تورم می باشد. این ویژگی ها در اکثر اعضای بازار ارز دیجیتال به چشم می خورد اما در این بین مواردی هم به عنوان استثنا پیدا می شوند.

رمز ارزهای زیادی تا کنون به وجود آمده اند و اکنون تعداد آن ها از به بیشتر از ۱۰ هزار عدد می رسد. بیت کوین و اتریوم که اکثر شما آن ها می شناسید تنها ۲ نوع از ۱۱,۶۲۱ ارز دیجیتال هستند. هر کدام از این ارزها میزان عرضه مشخصی دارند که می توانند با اتخاذ سیاست های مختلف مقدار آن ها را به اندازه دلخواه تغییر دهند.

تاریخچه ارز دیجیتال

تاریخچه ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال بیش از یک دهه قدمت دارند. اولین ارز دیجیتال ساخته شده در جهان بیت کوین نام دارد که احتمالا همه شما نام آن را شنیده اید. بیت کوین تمامی ویژگی های گفته شده در قسمت قبل را دارا می باشد. با این حال از زمان پیدایش تا کنون ایراداتی در شبکه آن وجود داشت که سبب ایجاد ارزهای دیجیتال جدیدتر شد. رمز ارزهایی که بعد از بیت کوین به وجود آمدند، آلت کوین نامیده می شوند. آلت کوین ها به قصد ارائه خدماتی بهتر از بیت کوین و تصاحب مقام آن در بازار ارز دیجیتال ساخته شدند. پادشاه آلت کوین ها که به آن ملکه ارز دیجیتال هم گفته می شود، اتریوم نام دارد. اتریوم در این سال ها جدی ترین رقیب برای بیت کوین بوده است اما هنوز هم نتوانسته جایگاه آن را تصاحب کند. خالق دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم به ترتیب ساتوشی ناکاموتو و ویتالیک بوترین هستند. ساتوشی یک نام مستعار برای سازنده بیت کوین است که بعد از گذشت ۱۲ سال هنوز هم کسی هویت واقعی آن را نمی داند. او بیت کوین را در سال ۲۰۰۸ و با هدف مقابله با تورم و مشکلات پرداختی و با کمک تکنولوژی بلاکچین ساخت و توسعه داد.

بعد از بیت کوین ارزهای بسیار زیادی به وجود آمدند که عده زیادی از آن ها در گذر زمان محو شدند. اگر نگاهی به لیست بازار رمز ارزها در سال های گذشته داشته باشید و آن را با وضعیت فعلی بازار مقایسه کنید، به خوبی متوجه این موضوع می شوید. ارزهایی که روزی ارزش بالایی داشته اند اکنون دیگر جایی در بازار ندارند و بالعکس، ارزهای کم رونق قدیم، اکنون عملکردی فوق العاده دارند. برای تشخیص این که یک ارز در آینده ماندگار می ماند یا ارزش آن کمتر می شود و از بین می رود، نیاز به بررسی شاخص های تحلیل فاندامنتال دارید که یک امر کاملا تخصصی است. به همین منظور، می توانید از ارزهای دیجیتال لیست شده در صرافی آنلاین بیت ایمن استفاده کنید. این ارزها با بررسی های تکنیکالی و فاندامنتالی جمع آوری شده اند تا نه تنها در حال حاضر بلکه در آینده هم بتوانند برای سرمایه گذاران پر سود باشند.

 

خرید ارز دیجیتال از صرافی رمز ارز

خرید ارز دیجیتال از صرافی رمز ارز

اگر می خواهید که این ارزهای دیجیتال را بخرید و از سود آن ها استفاده کنید، پیش از هر کاری باید در یک صرافی رمز ارز ثبت نام کنید. این صرافی باید کوین های مورد نیاز شما را داشته باشد و آن ها را با کارمزدی معقول و سرعت و امنیتی بسیار بالا در معرض خرید و فروش قرار دهد. به همین خاطر، پیدا کردن چنین صرافی مطمئنی یک نیاز ضروری برای سرمایه گذار است. صرافی ارز دیجیتال بیت ایمن، امکان خرید ارز دیجیتال بدون کارمزد (به مدت یک هفته) و با بالاترین سطح سرعت و امنیت را به کاربران خود می دهد. برای آغاز فعالیت خود در این صرافی رمز ارز، ابتدا وارد سایت صرافی بیت ایمن شوید و در آن ثبت نام کنید. سپس با ورود به بخش اطلاعات کاربری، اطلاعات خود را تکمیل کرده و خرید و فروش ارز دیجیتال را با راحتی مطلق انجام دهید.

در صرافی ارز دیجیتال بیت ایمن، خدماتی نظیر کیف پول چند امضایی، پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته، جوایز و هدایای رایگان، امکان کسب درآمد از دعوت دوستان، اخبار مهم و فوری بازار کریپتوکارنسی، آموزش و تحلیل رایگان ارز دیجیتال و… هم در اختیار شما قرار می گیرند. با استفاده از این خدمات می توانید بدون کم و کسر وارد دنیای ارز دیجیتال شوید.