خرید خانه در پرمعامله ترین منطقه تهران

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در مرداد ماه سال ۱۴۰۰ که بر گرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در مرداد ماه سال ۱۴۰۰ که بر گرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است. بر اساس این گزارش: در مرداد ماه سال ۱۴۰۰، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود ۵.۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۸.۴ درصد افزایش و نسبیت به ماه مشابه سال قبل ۳۹.۴ درصد کاهش نشان می ‌دهد.

 

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید خانه در تهران ( یک متر مربع ) زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۳۰۹.۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۳.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیر بنای مسکونی معامله شده معادل ۶۴۵.۶ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۱۴۴.۱ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۲۲.۲ و ۴۷.۸ درصد افزایش نشان می‌دهند. طبق این گزارش، منطقه ۵ تهران با ۸۸۸ معامله به ثبت رسیده، بیشترین آمار معاملات ثبت شده را در شهر تهران داشته است.

 

محله بلوار فردوس

یکی از محله های خوش مسیر با امکانات کامل محله‌ی بلوار فردوس است. بلوار فردوس به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می شود. اغلب ساختمان ها و خانه‌های این محل نوساز است و بیشتر مغازه ها و مراکز خرید در آن واقع شده است. اگر دوست دارید در یک محله‌ خوب و با امکانات کامل زندگی کنید، خرید آپارتمان در بلوار فردوس مناسب شماست.

 

محله پونک

پونک محله‌ای در منطقه ۵ تهران است، این محله از شمال به بزرگراه نیایش، از غرب به بزرگراه ستاری، از جنوب به بزرگراه همت و از شرق به بزرگراه یادگار امام محدود می ‌شود. البته قسمتی از محله که در شرق بزرگراه اشرفی اصفهانی قرار دارد جز منطقه ۲ تهران محسوب می‌شود. محله پونک به دلیل آب و هوای مناسب، کوچه و خیابان های پهن، دسترسی محلی عالی و وجود امکانات رفاهی و تفریحی متنوع طرفدارهای بسیار زیادی دارد. اگر در جستجوی اجاره و یا خرید آپارتمان در پونک هستید، پیشنهای می کنیم به وب سایت شابش مراجعه کنید. شابش، وب سایت تخصصی درج آگهی املاک در ایران است که هزاران آگهی باکیفیت را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

محله باغ فیض

باغ فیض محله‌ای در شمال غرب است که از شمال به بزرگراه همت، از شرق به اشرفی اصفهانی و از جنوب به بزرگراه های حکیم و ستاری منتهی می‌شود. باغ فیض از امکانات رفاهی و تفریحی بسیار خوبی برخوردار است و به دلیل دسترسی محلی بسیار خوب، طرفدارهای زیادی دارد.

 

محله آیت الله کاشانی

این بلوار از فلکه دوم صادقیه آغاز می‌شود و در تقاطع با بزرگراه همت پایان می‌یابد. در قسمت شمالی این بلوار از فلکه دوم تا بزرگراه ستاری دو محله مهران و ابوذر قرار دارد که بلوار شمالی – جنوبی ابوذر این دو محله را از هم جدا کرده است. ساختمان و خیابان های این دو محله نوساز هستند و از فضای سبز مناسبی برخوردار است.